hava 11° Parçalı Bulutlu
DOLAR 19,0950 % % 0.22
EURO 20,5723 % % 0.3
GRAM ALTIN 1.200,07 % % -0,98
ÇEYREK A. 1.962,12 % % -0,98
BITCOIN 27.905,25 % 0.84
SON DAKİKA
Google News

Rektör Alim Yıldız CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun eşini üniversiteye aldı

Son Güncelleme :

02 Şubat 2023 - 12:22

Rektör Alim Yıldız CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun eşini üniversiteye aldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu‘nun eşi Nilay Yanalak Karasu‘yu Cumhuriyet Üniversitesi’ne öğretim görevlisi olarak aldı.

Rektör Alim Yıldız CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun eşini üniversiteye aldı

Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü, Türk Sanat Müziği Anabilim Dalına Öğretim görevlisi olarak kadroya alınan Karasu’nun değerlendirme sonuçları Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sitesinden yayınlandı.

https://www.cumhuriyet.edu.tr/userfiles/1/files/020Konservatuvar1.pdf adresinde yayınlanan duyuru da 23 Ocak 2023 tarihinde sınava giren Nilay Yanalak Karasu, öğretim görevlisi sınavını kazanan isim olarak ilan edildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atanmaya Hak Kazananlar Hakkında yayınlanan duyuru da ise, “Herhangi bir Kamu Kurumunda kadrolu bir unvanda çalışmayan, 657 S.K. 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli statüde çalışanlar veya özel sektörde çalışan adaylar Açıktan atanma işlemine tabi tutulacaktır” ifadelerine yer verildi.

YILDIZ HERKESE EŞİT MESAFEDE

AK Parti’den milletvekili adayı olacak denilen Rektör Alim Yıldız’ın ismi benzer şekilde İYİ Parti ve MHP hatta Yeniden Refah Partisi içinde Sivas’ta milletvekili adaylığı için konuşulmuştu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yapılan bu alım ise Rektör Yıldız’ın CHP’de dahil olmak üzere her siyasi partiye eşit olduğunun da kanıtı olarak gözler önüne serildi.

Sivas’ta liste hesabı yapan bütün partiler ise şuan Yıldız’ı en uygun hangi sırada değerlendirebileceğinin hesabını yapıyor. Alim Yıldız’ın CHP 2. sıra, AK Parti 4. sıra, MHP 2. sıra, İYİ Parti 1. sıra ve Yeniden Refah Partisi 1. sıra adayı olabileceği iddia ediliyor.

HAYIRLI OLSUN

Büyük Sivas Medya Grubu olarak CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’ya, eşine ve Rektör Alim Yıldız’a gerçekleştirilen bu alımın hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

esma KIZILÖZ 13 Şubat 2023 / 14:19 Cevapla

Sorun sadece Alim Ünal Enis Baha beylerde değil ki. Rektörlük binasının tümü sıkıntılı. Deprem sonrası Üniversiteden yardıma gitmek için toplanan birçok kişi rektörlüğe yönlendirildi, binaya vardıklarında Organizatörün Hilmi Ataseven olduğunu duyunca inanın hepsi geri döndüler, soranlara da : Bu şahsın hiçbir organizasyonu beceremeyeceği, bu şahsın yapacağı hiçbir işten bir sonuç çıkamayacağı ve sevaplarımızın da güme gideceği endişesi ile gerçekten birçok kişi gönüllü olmaktan vazgeçtiler ve başka ekiplerle yardıma gittiler. Çok yazık Çok utanç verici bir durum gerçekten. Üniversitenin de hali budur sevgili Sivaslılar.Ama bunu duydukarı ve bildikleri halde bu dört kişi halen o binada görevlerinin başlarındalar.

MUHAMMED CİHAN ÇERİKÇİ 13 Şubat 2023 / 13:28 Cevapla

Ben 4 yıldır sivasta olan biriyim, gerçekten de bu rektör için iyi bir eleştiri duymadım. Ama Diğer üniversitenin rektörü hakkında çok güzel duyumlar alıyoruz. Madem bu rektör böyle biri, niçin koskoca ilde bir hareket ya da şikayet olmuyor, anlamak zor.

SERAP DEMİREL 13 Şubat 2023 / 11:58 Cevapla

Alim Yıldızın 7 yıldır iyi bir işi gerçekten olmadı, Ulaş Karasu olayı da böyle birşey. Arayın tarayın gerçekten de faydalı , alkış alacak, bravo denilecek 7 yılda birşey yapmadı. Kendisi açısından da , üniversite açısından da çok acı bir durum.

SİNAN ÇERİKÇİ 13 Şubat 2023 / 09:44 Cevapla

Mahir Ünalın Şehrimize hediyesi… Marmara ilahiyatta ev arkadaşlığı yapan bu iki şahıs (ki Mahir bey 1991 de Alim bey 1992 de mezun olmuştur), Sivasın kara talihi olmuştur. Mahir bey çok sevdiği bu şahsı Kahramanmaraş yerine Sivasa layık görmüş ve bu 7 yıldır Sivasımızın bitmeyen çilesi başlamıştır. Sivasın sahibi olmadığının göstergesidir. En sonunda da millet abdest namazdan soğuyup Alkole başlama olayına kadar gitmiştir. Çok acil bir değişiklik şarttır ne yazık ki.

Ferhat Yağmur 10 Şubat 2023 / 19:09 Cevapla

Ferda Hocam, siz çok yanlış şeyler yapmışsınız ama… Doktora mezunu olmak çok yayın yapmak, ALES notunun yüksek olması bu adamlar için afaroz edilme sebebidir. Bunları yapmak yerine , bu şahısların önünde iki rüku bir secde yapıp yerlere kapansaydınız inanın şu anda bir yerlere gelmiş olurdunuz. liyakat değil sadakat yüksek akıl bilgi değil, düşük IQ bunların tam istediği şeyler. Bir de imam hatip-Allah-Kuran-İman-Türk İslam gibi anahtar kelimeleri kullanarak tam bu işlerin zıddını yapan bu Sivas ihanetçileri boşuna insanları abdest namazdan soğutmuyorlar… Lütfen moral motivasyonunuzu bozmayın, yakındır değişimleri ve millete rezil olmaları, yeni konjonktürde sizler gibi insanlara Sivasın ihtiyacı olacak, bunların istediği insan tiplerine değil…

BİÇER DÖVER AĞAYEV 10 Şubat 2023 / 10:43 Cevapla

ANİS BAHA, ALİM HOCAYA ÇOOOK PAHALIYA MAL OLACAK GALİBA…

ferda barış 9 Şubat 2023 / 20:56 Cevapla

Ben doktora mezunu ve onlarca bilimsel yayını olan biri olarak rektör ve yardımcıları tarafından görüşme için bile kabul edilmezken alesten 70i zor almış, diploma notu 50 olan milletvekili hanımı özel şartlarla alınıyor. Üniversiteyi babalarının çiftliğine çevirdiler. Bilim adına hiç bir üretim yok. Eş dost doldurma peşindeler.
Ben de imamhatip mezunuyum ama bu ilahiyatçı rektör ve yardımcılarından nefret ettim artık. Ünal kılıç denen adam yeğenini sekreter olarak almış kendilerini bi halt sanıyorlar orda. Haram zıkkım olsun hakkımız bunlara.

Müberra Elmas 9 Şubat 2023 / 16:05 Cevapla

Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol. Alim lik yerine Zalim lik yapma. Dik durmayı öğrenin artık. Bıktık artık Sivas olarak. Gerçekten de bu zelzele ve afetleri Rabbim boşuna vermiyor Alim bey. Canını çok yaktınız insanların. Bir de ilahiyatçı olacaksınız. Ünal ve Enis bey e de bu sözlerim. Aynı tayfa ….

Halis Çetin 9 Şubat 2023 / 10:28 Cevapla

Mehmet Kul gibi bir hocanın rektör olması lazım Cumhuriyet Üniversitesine, yoksa giderek geriye gidiyoruz bu ekibin yüzünden .

ERTAN YÜCESOY 9 Şubat 2023 / 10:13 Cevapla

Gerçekten de ne yaptığını bilmeyen, şuur kaybı içinde olan bir rektör ve rektör yardımcısı, bunları istediği gibi yönlendiren Enis Baha isimli şahıs… Sivasa ne yazık ki yazık oluyor, tez zamanda gitmeleri dileği ile.

RASİM KILBAZ 8 Şubat 2023 / 13:40 Cevapla

HAKSIZ HUKUKSUZ LİYAKATSİZLİĞİN SONUCU DEPREM DE GELİR BU ÜLKEYE ZELZELE DE…

FATMA YÜCEDAĞ 6 Şubat 2023 / 00:29 Cevapla

Normal şartlarda, normal bir şehirde ve normal bir üniversitede şehrin bir milletvekilinin eşinin üniversitede kadroya alınması gayet normal, gayet etik ve gayet makul bir durumdur. Ancak Bizim Cumhuriyet üniversitesi gibi, rektör ve ekibinin liyakatsiz kadrolarla , etik dışı birçok olayla, haksız ve adaletsiz öğretim üyesi atamaları, gerekli bölümlere ısrarla hoca verilmezken kapatılacak ve öğrencisi olmayan bölümlere ölü kadro açılması ile ünlü bir yer olunca herkesin kafasının karışması, altında bir sürü absürt olay araması , ne çıkarla yaptığının sorgulanması gibi birçok soru işareti bırakması da bu yüzdendir. Yoksa bu olayın tartışılır, kamuoyunu bu kadar meşgul edici bir özelliği yoktur.

Cafer Tekin 5 Şubat 2023 / 17:53 Cevapla

Nedir bu Sivasımızın çektiği altıbuçuk yıldır bu üniversite yönetiminden kadro skandalları, siyasi çekişme ye yanaşmalar, nabza göre şerbetler, seçime yaklaşırken bir anda saf değişimi, sıfır öğrencili yerlere kadro verilirken, 600 öğrencili yeri görememe, insanları abdest namazdan soğutma, alkole özendirme, Sivasın kaderi olmamalı

MEVLÜT KOÇ 5 Şubat 2023 / 16:30 Cevapla

ilginç bir hikaye Alim Yıldız – Ulaş Karasu ? Üzerine oturup günlerce tartışılacak bir durum. Alim Yıldız neyin peşinde ? Ulaş Karasu gemileri mi yaktı ?

Hulusi Kaman 5 Şubat 2023 / 15:26 Cevapla

Rektör , rektör olarak kalsa üniversiteye zarar vekil olsa şehri satar ateşe yapsalar Tüm ülkeyi ateşe atar ne yapacağız valla bilmiyoruz şehir olarak…

Hikmet Özkul 5 Şubat 2023 / 14:41 Cevapla

Allah tez zamanda Alim bey ve ekibinden Sivasımızı kurtarsın inşallah.

Mesut Karabacak 5 Şubat 2023 / 10:29 Cevapla

Alim YILDIZın seçim yatırımı olabilir, herkese mavi boncuk, siyasi konjonktür böyle sürerse zaten sizdendim, yok tam tersine dönerse ben zaten sizdendim, Sivası 6 yıldır oyalamıştım zaten… Her şeyi, her şekilde, her platformda yapabilecek ilginç insanlardan biri gerçekten. Tıp ve mühendisliğe verdiği zararlar yıllarca kompanse edilemeyecek gibi duruyor, ardında bir enkaz bırakarak gidecek. Bu yüzden de milletvekili ya da ateşe olayım da dokunulmazlık zırhına bürüneyim diye müthiş çaba sarfediyor. Ulaş karasu olayı da bunun açık bir göstergesi.

SELMA YILDIZ 5 Şubat 2023 / 10:09 Cevapla

SİVASIMIZA BU ADAMLAR YÜZÜNDEN YAZIK OLUYOR NE YAZIK Kİ, GİTSİNLER ARTIK, RAHAT BİR NEFES ALALIM LÜTFEN…

Ahmet Canöz 5 Şubat 2023 / 10:05 Cevapla

Yalnız bu işlerden en çok muzdarip olanlar ilahiyatçılar oldu. Bu rektör ve rektör yardımcısı yüzünden herhangi bir ortamda , ilahiyatçıyız demekten utanır olduk , diyorlar. Çarşıda pazarda kahvede hamamda sürekli , şehre ihanet eden ilahiyatçılar, üniversiteye hıyanet eden ilahiyatçılar, milleti dinden çıkarıp alkole başlatan ilahiyatçılar, olmadık kadrolar peşinde koşan ilahiyatçılar …. denilmesi gerçekten de bu camiayı çok yıpratmış durumda ne yazık ki, şu yedi yılda ilahiyat fakültesi hocaları kadar yıpranan olmadı aslında.

MEHMET AKARSU 5 Şubat 2023 / 09:07 Cevapla

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yedi yıldır var olan bir SIKINTI ÜÇGENİ mevcut. Alim Yıldız, Ünal Kılıç ve Enis Baha dan oluşan bu üçgenin çatısını Enis Baha bey yapıyor. Kırk küsür yakınını kadroya alan, almayın dediği alınmayan bu şahıs muhtemelen Ulaş bey olayında da baş rolü oynamıştır. Rektör ve rektör yardımcısının bu olaydan haberi bile yoktur belki de.

BİROL OĞUZ 4 Şubat 2023 / 22:03 Cevapla

Sivas ta genel bir kanı var şu anda. Alim Yıldız milletvekili olsa ilk işi Sivasımızı ya Yunanistana bağlar ya da Ermenistana il yapar… Böyle bir şehir düşmanı kişinin yaptığı hiçbir işe şaşırmıyoruz zaten, ancak Ulaş beyin bu işe nasıl girdiği nasıl Ona uyduğunu anlamadk.

Kerim Yıldırım 4 Şubat 2023 / 19:38 Cevapla

Hep bize benzeyenlerden zarar gördük. Alim Yıldız iki döneminde de Sivas halkını aldatmıştır. İçindeki sevgi selinin kimler için aktığını gördük işte. Ünal kılıç ve Enis Baha da rüzgar ne yöne ediyorsa oraya yönlenen insanlar olduğu için Üniversite bu halde ne yazık ki. Millet sonunda anlamıştır inşallah. Vatan millet Sakarya , Din Allah sevgisi diye diye bu hale geldi Sivas. Millet boşa finden çıkıp Alkole başlamıyor ya kampüste.

Tanju Eroğlu 4 Şubat 2023 / 18:24 Cevapla

Ulaş beyi alkışlamak lazım , şurada son 3 ayı kalmış , işini hallediyor. Alim rektörü iki kez alkışlamak lazım , altıbuçuk yıldır kendini iyi kamufle edip milleti iyi uyuttuğu için. MHP ve Ak partili ler nakavt olmuş boksör gibiler şu an, ağızlarını bıçak açmıyor gerçekten….bravo Alim bey !

Dursun Özdağ 4 Şubat 2023 / 17:27 Cevapla

Ulaş Karasu nun son bir iki yıldır rektöre en ufak bir eleştirisi bir basın açıklaması bir en ufak tenkidinin olmamasının sebebi anlaşılmış oldu. Rektör de her ipte oynayan cambaz misali şimdi de CHP ye yanaşıyor. Alan mutlu satan mutlu. Hanımefendi nin Kıbrıs’tan sertifikasını parayla aldığı, özel şarta bunu koydukları herkesin bildiği birşey zaten. Alim Ulaş Ünal Kılıç işbirliği güzel işlemiş ….

Gül Şahiner 4 Şubat 2023 / 17:07 Cevapla

Lütfen artık şu Alim Yıldız denilen şahıs , hak hukuk adalet – Türk İslam davası- hazreti Ömer adaleti , Fatıma anamızın çektiği çileler falan gibi laf edebiyatı yapmasın , kabak tadı vermeye başladı çünkü …..

Cemal Arslan 4 Şubat 2023 / 15:42 Cevapla

Bu olay iki harakiri nin göstergesidir, geçen günlerde milleti namazdan abdestten soğutan ve çoğu akademisyeni alkole başlatan rektör diye cümle aleme adını reklam yapan Alım bey harakirisini zaten yapmıştı, burada da Ulaş beyin siyasi kariyerini bitiren harakirisi olmuş oldu, yani 100 gün sonra ikisi de artık sahnede yok demek, şehre hayırlı olsun

RAHMİ ALKAN 2 Şubat 2023 / 14:22 Cevapla

Alim Yıldız artık ne yazık ki ne yaptığını bilmeyen, neye hizmet edeceğini, nasıl bir yol takip edeceğini bilmeyen mayınlar gibi başıboş gezen bir yoldadır. AKP VE MHP den sonra şimdi de CHP ? ye yanaşmaya çalışan, yarın birgün , Gel aday yapacağız deseler Şırnak tan HDP ye de göz kırpan bir fikir uçuşması içerisindedir. Hatta şunu paylaşayım Sürekli etrafına ATAŞE olacağım ve dokunulmazlık zırhı alacağım diye de akılalmaz düşünceler içerisindeymiş, tüm kampüs bunu konuşuyor bir haftadır. Şu geçenlerde çıkan Abdestli namazlı hocalar namazı bıraktı hepsi alkole başladı haberi Özellikler İlahıyatçı camiada geniş tepki buldu. Kısacası Alim YILDIZ dan her an bir bomba haber beklenebilir, çünkü sağlıklı düşünemiyor, ne yaptığını bilmiyor artık. Uzaya ilk gönderilecek Türk olmak istiyorum da diyebilir. Dokunamasınlar diye!

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.