Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Alim kelimesi sıfat olarak kullanıldığında “bilen” anlamını taşır”

“Alim kelimesi sıfat olarak kullanıldığında “bilen” anlamını taşır”
22 Ağustos 2020 - 12:45

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Prof. Dr. Alim Yıldız‘ın tekrar Rektör atanması ise bir süreç artık geride kalır Sivas’ta başka meseleler konuşulmaya başlanır diye beklenirken tam aksine Yıldız’ın Rektörlüğünün ilanının ardından aldığı kararlar ve bazı uygulamalar “daha bismillah demeden” dedirtti.

“Alim kelimesi sıfat olarak kullanıldığında “bilen” anlamını taşır”

Geçtiğimiz dönemde Üniversite içerisinde ki kutuplaşma bariz olarak dillendirilirken dönemin Genel Sekreter Vekili Hakan Yekbaş ve Rektör Yardımcısı Ünal Kılıç ise en çok eleştirilen ikili olarak ön plana çıkmıştı.

Yeni dönem için Alim Yıldız’ın ekibi atama açıklaması sonrası en çok merak edilen konuydu.

“Yekbaş’a Genel Sekreterlikte tekrar görev vermez” beklentisinin yüksek olduğu Üniversite de Alim Yıldız’ın en yakınında ki bazı isimlerin ise “Yekbaş ve Kılıç yeni dönemde ekipte olursa biz hocadan zaten müsademizi isteyeceğiz ve ekipte yer almayacağız” dedikleri de biliniyor.

Alim Hoca Hakan Yekbaş‘a her türlü eleştiriye rağmen sahip çıktı ve terfi ettirerek Rektör Yardımcısı yaptı.

Diğer Rektör Yardımcılığı görevine yine geçen dönemin eleştirilen isimleri arasında yer alan Ünal Kılıç getirildi.

Üçüncü Rektör Yardımcılığı’na Alim Hoca yeni dönemde kutuplaştırmaktan uzak durur ve zeytin dalı uzatarak isminin anlamında ki gibi davranmaz, örneğin rakiplerinden öne çıkan isimlere Rektör Yardımcılığı teklif eder diye beklenirken aksini yaptı ve kamuoyuna yansıdığı şekliyle rakibinin (İlhan Çetin) istifasını istedi.

Ama her şeye rağmen sevindiren haberlerde haber merkezimize gelmiyor değil…

Geçtiğimiz yıllarda yine Üniversitemizde çalışmış ve şuan devletin üst kademelerinde bulunan insanlarla hukuku oldukça iyi olan TIPÇI HİLMİ ATASEVEN üçüncü Rektör Yardımcılığı için ismi konuşulanların başında yer alıyor.

Ataseven’in Sağlık Bakanının ekibinde yer alması, Tıpçı olması Üniversite ve hastane için bir umut olarak görülürken bu isim ise Sivas’ta heyecan oluşturuyor.

Ayrıca eski Rektör Yardımcısı Ahmet Alim‘in de yeni dönemde kadroda yer almak istemediğini belirttiği de öğrenilen diğer konulardan…

SEÇİMİN HEMEN ÖNCESİNDE SİVAS’TA YAPILAN ARAŞTIRMA SONUÇLARI

Alim Ne Demek?

Alim kelimesi sıfat olarak kullanıldığında “bilen” anlamını taşır. Sıfat olarak kullanımına gündelik hayatta sık rastlamayız. Bu kelime isim olarak kullanıldığında ise “bilge, bilgin” anlamlarını taşır. Alim kelimesini günlük hayatta cümlede sıkça kullandığımız kullanım şekli isim olarak kullanımıdır. Buna bir örnek vermek gerekirse: “Alim ile oturan mertebe alır.” cümlesi alim kelimesinin cümlede isim olarak kullanımına örnektir.

Büyük Sivas Haber

 

 


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]