Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Şehidimiz Halil´in Babası Ali Kantarcı: “Binlerce Halil´im Oldu”

Şehidimiz Halil´in Babası Ali Kantarcı: “Binlerce Halil´im Oldu”
582
16 Temmuz 2018 - 14:57

Şehidimiz Halil´in babası Ali Kantarcı, 15 Temmuz´da gerçekleştirilen darbe kalkışmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Şehidimiz Halil´in Babası Ali Kantarcı: “Binlerce Halil´im Oldu”

15 Temmuz şehidimiz Halil Kantarcı´nın babası Ali Kantarcı, Sivas İrade Gazetesi´ne özel açıklamalarda bulundu. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 2 yıl önce gerçekleştirilen hain kalkışma esnasında şehit olan hemşerimiz Halil Kantarcı´nın babası birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

“DEVLETİMİZ ZALİMLERİN ELİNDEN KURTULDU”

15 Temmuz girişiminin milletin dik duruşu sayesinde bastırıldığına dikkat çeken Kantarcı, “15 Temmuz bizi derinden yaralayan kara bir gün oldu. Üzücü bir durum yaşandı fakat o anda devletimiz çok şükür zalimlerin elinden kurtuldu. Bundan dolayı rahatız.  Ne kadar da rahat olsak bizde bir ıstırap bıraktı. İnşallah, Allah böyle bir olayı Türk milletine bir daha göstermez, bunlara da böyle bir fırsatı vermez” dedi.

“HER TÜRK´ÜN BİR HALİL OLMASI LAZIM”

Şehadete koşa koşa giden vatan evlatlarının yaşadığı duygunun her Türk vatandaşında olması gerektiğine dikkat çeken Kantarcı, “Her Türk´ün bir Halil olması lazım. Mertçe yürüyecek. Yurt için, vatan için namus için göğsünü gere gere mücadele edecek. Şehitlerimiz nasıl ileri atladılarsa, vatanı için şehit oldularsa herkes de aynı duyguyu yaşamalı. Aksi halde hainlere fırsat vermiş oluruz” diye konuştu.

“VATAN, MİLLET, NAMUS İÇİN ŞEHİT OLDU”

Gururlu olduğunun altını çizen Kantarcı, “Oğlum Halil, bizim yüzümüzü kızartacak bir harekette bulunmadı, ihanette bulunmadı. Vatan için, millet için, namus için şehit oldu. Allah tüm şehitlerimizin şahadetlerine bizi de erdirsin. Şunu söylemek istiyorum: Tokat´tan, Antep´ten, Trabzon´dan birçok ilden telefonlar aldım. Biz de bir Halil´iz diyorlar. Tokat´tan arayan bir kardeşimizi çok merak ettim. Gittim, tanıştım. Ailece de görüşüyoruz. Bir Halil kaybettim ama binlerce Halil kardeşim oldu, abim oldu, oğlum oldu. Bu gibi durumlarda herkesin bir Halil olmasını arzu ediyorum” açıklamasında bulundu.

HALİL KANTARCI ÇENGELKÖY´DE ŞEHİT OLMUŞTU

Kantarcı, şahadet şerbetini 15 Temmuz gecesi milli iradeye sahip çıkmak amacıyla indiği Çengelköy´de içmişti. Demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için meydanlara inen Kantarcı, İstanbul Çengelköy´de FETÖ´cü askerler tarafından açılan ateş sonucu şehit olmuştu. Kantarcı´nın sosyal medya hesabından paylaştığı son paylaşım ise “Milli iradenin muhteşem sembolü: Ezan-ı Muhammedî. Asker, Çengelköy ışıklara barikat kurdu. Ateş ediyorlar. Millet birikiyor. Allah büyük” olmuştu.

15 YAŞINDA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Zaralı Halil Kantarcı, 1995 yılında henüz 15 yaşında iken Milli Gençlik Vakfı´na (MGV) üye olduğu, oturduğu mahalledeki meyhanelere saldırdığı ve tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul´da gözaltına alınmıştı. Dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) tarafından idamla yargılanan Kantarcı, uzun süre Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´nde işkenceye maruz kalmıştı. 5 çocukluk arkadaşıyla birlikte İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi´nde (DGM) yargılanan Kantarcı,  yargılama neticesinde 10 yıla yakın hapis yattı ve suçsuz olduğunun anlaşılması üzerine hakim kararıyla beraat etti. (İrade)

Büyük Sivas Haber

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 223
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 156
  • Diğer --> 2
  • Hiçbiri --> 2
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58