SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

AK Parti’de ilçe Kongreleri ile Süreç Başlıyor

AK Parti’de ilçe Kongreleri ile Süreç Başlıyor
Bu haber 19 Haziran 2017 - 12:31 'de eklendi

AK Parti’de ilçe Kongreleri başlıyor… Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönem için bayramdan sonra düğmeye basacak. Teşkilatların tamamı güncellenecek, yeniden gözden geçirilecek. Değişimin ilk adresi teşkilatlar olacak. AK Parti teşkilatları sil baştan yenilenecek.

AK Parti’de ilçe Kongreleri ile Süreç Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce “Tamamını güncelleyeceğiz, yeniden gözden geçireceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var” diyerek, teşkilatlarda yaşanacak olan kapsamlı değişikliğin sinyalinin ardından, ilçe kongreleri süreci başlıyor.

Bu kapsamda Temmuz ve Ağustos aylarında ilçe kongreleri tamamlanacak olup,  ardından il kongreleri başlayacak. Kongreler öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Temmuz’da il başkanlarıyla bir araya gelecek.

AK Parti’de 6. olağan kongre süreci bayramdan sonra ilçe teşkilatlarının seçimleri ile başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla bazı il kongrelerine katılması da bekleniyor. Kongrelerin tamamlanmasının ardından yılsonunda olağan kongre yapılacak.

İşte 6.olağan kongre ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’yi 2019 da yapılacak mahalli idareler cumhurbaşkanlığı seçimleri ile milletvekili genel seçimlerine götürecek yeni kadroyu belirleyecek.

Cumhurbaşkanı: “çok daha dinamik ve çok daha gayretkeş ekiplerle inşallah 2019’a hazırlanmamız gerekiyor.

AK Parti’nin 50 kişilik merkez karar ve yönetim kurulu üyeleri 2019 seçimleri ile yeniden şekillenecek.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA