Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Beklenen Haber Geldi! Sivas’ta O il Başkanı Yarın istifa Edip Aday Olacak!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Beklenen Haber Geldi! Sivas’ta O il Başkanı Yarın istifa Edip Aday Olacak!
12 Kişi Okuyor
25 Nisan 2018 - 20:42

AK Parti – MHP- BBP ittifakı sonrası hareketlenen siyasi arena muhalefet partilerinin bir araya gelerek oluşturacakları yeni ittifaklarla gündemde. Bir tarafta kamuoyunun beklentisini karşılayamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylıktan uzak dururken, ortaya çıktığı andan itibaren Cumhurbaşkanı olacağını iddia eden Akşener sık sık görüşüyor.

Sivas’ta O il Başkanı Yarın istifa Edip Aday Olacak!

Buğra Özdal / Özel Haber

Diğer liderinin ardından Temel Karamolloğlu ise %1 oranında bir oya sahip olmasına rağmen geçmişten gelen tecrübesi sayesinde kamuoyunda adından sık sık söz ettirmeyi başarıyor.

Sivas’ta da çeşitli bir çok ortamda hareretli olarak devam eden siyasi kulislerde konuşulanlar üst yönetimlerden gelen hamlelerle boşa düşmeye devam ediyor.

AK Parti’de uzun yıllar boyunca İl Başkanlığı yapan İl Başkanı Ziya Şahin’in Milletvekili olmak istediği, kendisinin bu konuda bir açıklama yapmayarak, yönetiminde bulunan isimlerden sosyal medyada bu konuda gündem oluşturmasını istediği biliniyor. Bu durumu kendisine aday mısınız sorusu sorulduğunda “Görevden kaçmam” şeklinde verdiği cevapta destekliyor.

Kamuoyu ise nasipten ötesinin olmayacağını çok iyi biliyor.

Bu durumun en net ıspatı ise normal şartlarda CHP’de aday belirleme yöntemi olan ön seçimin ittifaklar sayesinde bu sefer uygulanmayacağı ve Genel Merkezin belirleyeceği listelerle seçime gidileceği…

Böyle bir ihtimalde ise akla ilk genel isim Kemal Kılıçdaroğlu’nun, oğlunun Sivas’ta yaptığı askerlik sırasında ilişkilerini daha da perçinlediği CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu oluyor.

Daha önceki adaylıklarında ön seçimlerde üst sıralarda kendisine yer bulamayan Karasu, Kılıçdaroğlu’nun oğlu sayesinde CHP Sivas 1. sıra adayı olacağa benziyor. Karasu yarın görevinden istifa edecek.

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 68
  • Hayır Aday Olmamalı --> 246
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558