hava Hafif Kar
DOLAR 19,0237 % % -0.01
EURO 20,4026 % % 0.63
GRAM ALTIN 1.207,12 % % -0,76
ÇEYREK A. 1.973,64 % % -0,76
BITCOIN 538.029 % -0.78
SON DAKİKAGoogle News

AK Parti Sami Aydın’ı Yeniden Aday Gösterirse Sivas’ta Belediyeyi Kaybediyor!

Son Güncelleme :

06 Eylül 2018 - 18:24

AK Parti Sami Aydın’ı Yeniden Aday Gösterirse Sivas’ta Belediyeyi Kaybediyor!

Büyük Sivas kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. buyuksivas.com adresinde düzenlenen anketlerin yanı sıra milyonlarca kullanıcısı olan Facebook üzerinde de anketler düzenleniyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz anketle sadece “AK Parti’ye oy verdiğini” söyleyen seçmenlerin % 83’ü Belediye Başkanı Aydın’ın yeniden aday yapılmasını istememişti.

AK Parti Sami Aydın’ı Yeniden Aday Gösterirse Sivas’ta Belediyeyi Kaybediyor!

4 Eylül tarihinde başlatılan ve Sivaslıların yoğun ilgi gösterdiği yeni ankette vatandaşlara “AK Parti Sivas’ta, Sami Aydın’ı yeniden Belediye Başkanlığına aday gösterirse, AK Parti, Belediyeyi, Kazanır mı? Kaybeder mi?” sorusu yöneltildi.

Vatandaşların % 78’i ankette KAYBEDER derken sadece % 22’si KAZANIR ise dedi.

ANKETE ULAŞMAK, SONUÇLARI GÖRMEK VE OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Yapılan Önceki Ankette AK Partililerin % 83’ü Belediye Başkanı Sami Aydın’ı İstememişti!

Facebook üzerinden düzenlenen anketler tek soru ve en fazla iki seçenek ile düzenlenebiliyor. Ankete her gerçek kullanıcı kendi profilinden yalnızca bir oy kullanabiliyor.

Bir hafta süreyle devam eden ve 1204 kişinin oy kullandığı Anket sonuçlarına göre Sivas’ta, AK Partililerin %83’ü, Belediye Başkanı Sami Aydın’ı yeniden aday görmek istemiyor.

AK Parti’ye geçmişte oy veren yada bu seçimlerde AK Parti’ye oy vermeyi düşünen, kısaca sadece AK Partililere yönelttiğimiz “Mevcut Belediye Başkanı Sami Aydın yeniden aday olursa AK Parti’ye oy verir misiniz” sorusuna;

199 AK Partili (%17) “Evet Veririm” derken, 1005 AK Partili (%83) “Hayır Vermem” dedi.

Sivas nüfusu baz alındığında ankete 400 civarında katılımcının oy kullanıyor olması anketin güvenilirliğini ortaya koymaya yetiyorken, mevcut ankete 1204 vatandaşın oy kullanmış olması anketi 3 kat daha güvenli hale getiriyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi tarafından da Sivas’ta anket düzenlendiği, anketten benzer sonuçların çıktığı ve mevcut Belediye Başkanı Sami Aydın’ın isminin ilk 5 isim içerisinde de çıkmadığı iddia ediliyor.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.