Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Valilik ‘Adam Kayırma’ Dönemini Bitirdi”

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Valilik ‘Adam Kayırma’ Dönemini Bitirdi”
1.753
25 Eylül 2018 - 16:09

Sivas Valiliği, kamu idarecilerinin sendika seçim ve üyeliklerine müdahil olmalarında suç duyurusunda bulunulacağı bildirimini kamu kurumlarına iletti. Konuyu değerlendiren Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, Vali Gül’e teşekkür ederek, ‘’Söz konusu yazı, kamuda adam kayırma döneminin sonuna gelindiğinin en büyük kanıtı niteliğindedir’’ dedi.

Başkan Albayrak: “Valilik ‘Adam Kayırma’ Dönemini Bitirdi”

Sivas Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği yazı ile yöneticilerin sendika seçim ve üyelik işlemlerine müdahil olmaları durumunda suç duyurusunda bulunulacağını belirtti. Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, kamu kurum ve kuruluşlarında bazı yöneticilerin sendikal faaliyetlere müdahil olarak liyakatsizlik başta olmak üzere birçok olumsuzluğun ortaya çıktığını belirterek, bu kararın oldukça memnun edici olduğunu ifade etti. Vali Gül’e karardan dolayı teşekkür eden Albayrak, ‘’Söz konusu yazı, kamuda adam kayırma ve sendikal ayrım yapma döneminin sonuna gelindiğinin en büyük kanıtı niteliğindedir’’ dedi. Kararla ilgili yapılan açıklamada, ‘’Sivas Valiliği, Kamu Kurumlarına gönderdiği yazı ile 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanuna atıfta bulunarak, Kamu idarecilerinin, sendika seçimleri ve üyelikleri ile ilgili herhangi bir konuda müdahil olmamaları, bunlara tevessül eden yöneticilerin hakkında Valilik Makamınca gerekli soruşturma başlatılacağını ve 4688 Sayılı Kanunun 38/b maddesi gereğince Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Söz konusu yazı, kamuda adam kayırma ve sendikal ayrım yapma döneminin sonuna gelindiğinin en büyük kanıtı niteliğindedir. Bu nedenle Sivas Valisi Sayın Davut Gül’e bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyor, Türk Ulaşım-Sen olarak her zaman kamuda liyakat esaslarını savunduğumuzun bilinmesini istiyoruz’’ denildi. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58