Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

81 İle Yeni Genelge

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
81 İle Yeni Genelge
482
07 Kasım 2016 - 11:46

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla, 81 ilin valisine vatandaşlarla her ay düzenli toplantılar düzenleyerek talep ve sorunlarını dinlemeleri yönünde talimat verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 ile konuya ilişkin gönderilen genelgede, bulundukları illerde valilerin, vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerini alıp değerlendirmekle görevli oldukları yer aldı. Valilerden, görevlerini yerine getirirken vatandaşların müracaatlarını beklemeden doğrudan temas kurmak suretiyle, toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde iletişime geçmeleri istendi.

HER AY DÜZENLİ YAPILACAK

Genelge doğrultusunda, valilerin başkanlığında basına kapalı olarak kaymakamlar, il idare şube başkanları ile toplumun farklı kesimlerinin katıldığı düzenli toplantılar yapılacak. Yine valilerin koordinesinde bir yıl içerisinde, ildeki bütün muhtarları kapsayacak şekilde planlama yapılarak, her ay il merkezinde ve ayrı ayrı her ilçede muhtarlar ile bir araya gelecek.

EKONOMİ İÇİN YILDA İKİ KEZ

Valilerin başkanlığında ilin ekonomik durumu ve potansiyelini, kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını tespit etmek amacıyla; şehrin ekonomik aktörleri, esnaf, iş adamı ve onların oluşturduğu meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile yılda iki kez toplantı yapılacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
[anket id=70133]

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558