Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

80’ler Dizisinin Susmuş Karakteri Sivas’ı Konuştu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
80’ler Dizisinin Susmuş Karakteri Sivas’ı Konuştu
8 Kişi Okuyor
29 Kasım 2016 - 8:43

TRT’de yayınlanan 80’ler dizisinin “Susmuş karakterini canlandıran hemşerimiz Aydın Sarman, 1915 yılında Çanakkale’de cepheye giden ve şahadet şerbeti içen Sivas Lisesi son sınıf öğrencilerini anlatarak, suskunluğunu Sivas ile bozmuş oldu. Sarman, ayrıca Sivas Lisesi öğrencisidir.

100 YIL ÖNCE KURULAN

SİVAS LİSESİ’Nİ BİLİR MİSİNİZ?

Aydın Sarman, dizi içerisinde kendisine “senin öğretmenler gününü kutlayabileceğin biri var mı?” sorusunun üzerine suskunluğu ilk defa bozarak şu ifadelere yer verdi:

“Var…Rahmetli Ahmet Kutsi Tecer Sivas Lisesi’nde edebiyat öğretmeniydi. Ben orada öğrenciyken talim ve terbiye kurul üyesiydim. Aşık Veysel’i, Yunus Emre’yi bize tanıtan çok değerli bir öğretmendi. Sivas Lisesi’ni bilir misiniz? 100 yıl önce kuruldu. Çok değerli mezunlar verdi. Bir tek yıl hariç. 1915 yılında tüm öğrencileri gönüllü olarak Çanakkale savaşına koştular ve şehit oldular. Sivas Lisesi Sivas Kongresi’nin yapıldığı yerdir. Cumhuriyetin temelinin atıldığı lisedir. Ben işte böyle güzel bir okulda okudum. Allah tüm öğretmenlerimizden razı olsun.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 53
  • Hayır Aday Olmamalı --> 191
Gönder
Sonuçlar