Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Rektör Alim Yıldız’ın 4 Eylül Sivas Kongresi Mesajı

Rektör Alim Yıldız’ın 4 Eylül Sivas Kongresi Mesajı
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
01 Eylül 2020 - 13:53

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın 4 Eylül Sivas Kongresi münasebeti ile mesaj yayımladı.

Rektör Alim Yıldız’ın 4 Eylül Sivas Kongresi Mesajı

Yıldız mesajında;

“İşgal altındaki vatanı kurtarmak, bağımsızlık ve özgürlük ülküsü etrafında birleştirmek gayesiyle Gazi Mustafa Kemal başkanlığında gerçekleştirilen Sivas Kongresi’nin 101. yılı ülkemize ve Sivasımıza kutlu olsun.

Sivas Kongresi, yedi düvelin saldırılarına karşı millî iradenin oluşmasında ve tam bağımsızlığa ulaşmamızda etkin rol oynamıştır. Sivas’ta alınan hayati kararlar, Türkiye’nin yolunu açarak Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli rol oynamıştır. Bunun yanı sıra; Misak-ı Millî sınırlarının belirlenmesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasında ve İstiklal Mücadelemizin kazanılmasında da yol gösterici olmuştur.

101 sene önce, bağımsızlık aşkıyla yakılan meşale, bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır. Gazi Mustafa Kemal’i 108 gün ağırlayan, Kurtuluş Savaşı’nda yanında olan Sivasımız; bugün de vatan, millet söz konusu olduğunda aynı dik duruş ve kararlılıkta olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapan hemşerilerimi en kalbî duygularımla selamlıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]