DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.126.192 2.402

Ulaş Karasu’nun TBMM’deki odasında 250 bin dolar bulundu mu?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ulaş Karasu’nun TBMM’deki odasında 250 bin dolar bulundu mu?

Yeni Şafak’tan Uğur Duyan‘ın haberine göre TBMM dün, “Temizlik görevlileri, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’un Meclis’teki odasında poşet içinde 250 bin dolar bulmuş” söylentileriyle çalkalandı. Meclis koridorlarında paranın CHP’li Veli Ağbaba’ya ait olduğu dillendiriliyor.

Ulaş Karasu’nun TBMM’deki odasında 250 bin dolar bulundu mu?

Habere göre bir market poşeti içinde olduğu belirtilen paranın CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’un odasında unutulduğu, sahibinin ise CHP Malatya Milletvekili ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba olduğu ileri sürüldü.

Buna göre, Torun’un odasını temizleyen görevliler tarafından içi dolu market torbası bulundu. Poşeti açmayan kat görevlisi, poşetin milletvekiline ait olduğunu düşünerek vekil danışmanı ve sekreterine teslim etti. Danışmanı, Torun’u arayıp odada buldukları poşeti anlattı. Torun odasında herhangi bir şey bırakmadığını belirterek, kendisine gelen ziyaretçilerin tek tek aranarak sorulması suretiyle sahibinin bulunmasını istedi. Torbayı açmayan personel, gün içinde gelen tüm ziyaretçileri tek tek arayarak odada herhangi bir şey unutan olup olmadığını kontrol etti.

‘SAKIN AÇMAYIN’ DEDİ

Ancak yaklaşık 1 saat süren bu görüşmelerde torbanın sahibi bulunamadı. Torbanın içinde 5 ayrı şekilde paketlenmiş tahmini 250 bin dolar bulunduğunu anlayan personel, son olarak kahve içmek için Torun’a ayaküstü uğrayan Ağbaba’ya ulaştı. Ağbaba, torbaya ilişkin tüm detayları personele aktardı. Doğrulamanın ardından Ağbaba’nın personele ‘Poşeti sakın açmayın, odayı da terk etmeyin. Hemen geliyorum’ diyerek telefonu kapattı ve 20 dakika sonra odaya gelerek poşeti teslim aldı. Torbayı açmadıklarını ifade eden temizlikçi ve personel kendilerinin dışında sadece Torun’un durumdan haberini olduğunu söyledi. Ağbaba’nın parayı aldıktan sonra Milletvekili Hizmet Binası’nın eksi 2’nci katındaki garajda park halinde bulunan aracına binerek binadan ayrıldığı bildirildi.

GÖRÜNTÜLER İNCELENSİN

Ancak hem Torun hem de Ağbaba iddialara sert tepki gösterdi. Ağbaba, “Bırakın vekillikten istifa etmeyi kafama sıkarım. Bu iddiaları yazanlar haysiyetsizdir, kanıtlamayanlar haysiyetsizdir” dedi. Torun da X hesabından paylaşımda bulunarak, “Bu yalanları ortaya atan, servis eden kim varsa hepsiyle hukuk çerçevesinde hesaplaşacağım. Konuya ilişkin TBMM’de gerekli araştırmaların yapılması istemiyle dilekçe vereceğim. Hodri meydan! İddiasını ispatlayamayan namerttir!” dedi. Her iki isim de güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesini Meclis Başkanlığından istedi. İlerleyen saatlerde iddialara Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun da adı eklendi. Paranın Seyit Torun’un değil, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun odasında unutulduğu iddiası gündeme geldi.

İddialara ilişkin CHP Genel Merkezi’nden de bir açıklama yapıldı. Ağbaba’nın kamera kayıtlarının incelenmesi ve çalışanların beyanlarının alınması için Meclis Başkanlığı’na başvurulduğu belirtildi.

KARASU AÇIKLAMA YAPTI

Ortadaki bu iddialara CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu sosyal medya hesabından cevap verdi…

Karasu cevabında şu ifadelere yer verdi;

“İddia bile denmeyecek, tamamen safsatadan ibaret olan ve hiçbir kanıt olmadan dedikoduya dayalı “haber” adı altında metin yazanlar onursuzdur, yazdıklarını kanıtlamayanlar da paylaşanlar da haysiyetsizdir.

Ben, belediye başkan adaylarımızın belirleme sürecinde Genel Merkezimizdeki görevlerimden dolayı, TBMM’deki odamı dahi kullanamamış birisiyim.

Haysiyet cellatlığı yapan, iftiracı bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğumu bilinmesini istiyorum. İnanıyorum ki adalet karşısında bu haysiyetsizler en ağır şekilde cezalandırılacaktır.
TBMM Başkanlığı’na da bir dilekçe ile başvuruda bulunarak kamera kayıtlarının incelemeye alınmasını, ilgili tüm personelin dinlenmesini ve bu olayın tüm yönleriyle açığa çıkarılması talebinde de bulundum.

Adı sözde gazete gerçekte ise lağım çukurundan ibaret olan bu yandaş basına, bu iddiaları yayanlar, servis edenler en büyük onursuzlardır.

Malatya Milletvekilimiz ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Veli Ağbaba’nın hangi görüşten olursa olsun Malatya halkının oyunu alacağını ve seçimi kazanacak olduğunu gören hem iktidar yandaşları, hem de parti içinde yemi kesilen bazı kişiler bu durumdan çok rahatsız olmuşlar ki böylesi yalanlara sarılmak zorunda kalmışlardır.

Unutulmasın ki Cumhuriyet Halk Partisi 100 yıllık ulu bir çınardır; hiç bir üyesi bu tip masa başında hazırlanmış içi boş kumpaslara, yalan algı ve kurgularla dolu oyunlara gelmez.

Kalemini ve onurunu satmış olan bu zevatla, yargı önünde hesaplaşmamız sürecek, herkes yaptıklarının bedelini er ya da geç ödeyecektir.”

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP