Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İl Genel Meclisi 2020 Eylül Ayı Toplantılarını Tamamladı

İl Genel Meclisi 2020 Eylül Ayı Toplantılarını Tamamladı
11 Eylül 2020 - 17:44

Sivas İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları sona erdi. 5 gün süren Eylül ayı oturumları, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Meclis Başkan Vekili Fikret Doğruyol başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi 2020 Eylül Ayı Toplantılarını Tamamladı

Covid-19 tedbirlerine uyarak gerçekleştirilen Eylül ayı oturumlarında birçok gündem maddesi, il genel meclisi üyeleri tarafından görüşüldü. Meclis divan kâtipleri tarafından Ağustos ayı karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantılarda; meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek karara bağlandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Genel Sekreter Cengiz Nayman İl Genel Meclisinin Eylül ayı oturumlarının 3. birleşimine katıldı. Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Salih Ayhan; birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışan bir meclis olduğuna vurgu yaparak, Giresun’un Dereli ilçesinde İdaremizce yürütülen çalışmaları da anlattı.

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantılarında; İmar Bayındırlık Komisyonuna, Tarım ve Orman Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilen konuları görüşerek karara bağladı.

Meclis, Doğanşar ve Şarkışla ilçelerinde içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla memba tahsisi yapılmasına karar verdi. İl Özel İdaresi 2020 yılı Bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasına karar verildi.

Eylül ayı meclis toplantıları, meclis üyelerinin dilek ve temennileri ile sona erdi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]