DOLAR 31,0923 % 0.33
EURO 33,7085 % 0.19
STERLIN 39,4532 % 0.23
FRANG 35,3323 % 0.33
ALTIN 2.022,10 % 0,25
BITCOIN 1.603.617 -0.564

2. Bereket Ormanı da Hayata Geçti

Yayınlanma Tarihi : Google News
2. Bereket Ormanı da Hayata Geçti

Gönül Elçileri Projesi kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde 81 ilde başlatılan ‘Bereket Ormanları’, ilimizde de geniş çapta uygulanmaya başlandı.

Bu kapsamda düzenlenen Bereket Ormanları 2 fidan dikim programı Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa; Vali Davut Gül ve Eşi Gülden Gül, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Sivas Orman İşletme Müdürü Hüseyin Özdemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut ile çok sayıda gönül elçisi katıldı.

Programda ilk olarak söz alan Sivas Orman İşletme Müdürü Hüseyin Özdemir il genelinde yürüttükleri ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi vererek, ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında Yıldız Dağı’nda oluşturulan ağaçlandırma sahasına 1000 adet fidan dikileceğini söyledi.

ValiDavut Gül ise 2015 yılında 1. Gönül Elçileri Ormanı’nın Taşlıdere Mevkiinde oluşturulduğunu hatırlatarak, yüz dönüm sahaya 10 bin adet sarıçam ve karaçam dikildiğini vurguladı. Yıldız Dağında hızlı bir ağaçlandırma çalışması yapıldığını ifade eden Gül, “Tesise bugüne kadar 159 bin fidan dikildi. Bölge, daha zengin bir görünüme kavuşacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlatmış olduğu ‘Bereket Ormanları’ projesi kapsamında böylesine güzel bir merkeze böylesine güzel fidanlarla ve gönüllülerle hayat verildi. Orman İşletme Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün organizasyonundan dolayı teşekkür ediyor, ‘Bereket Ormanımızın’ bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

Daha sonra ağaçlandırma sahasına Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül fidan dikti. Yüzlerce kişinin katıldığı fidan dikim programı, hatıra fotoğrafı çekinilmesi ile son buldu.


YORUM YAP