SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

CÜ ilahiyat Fakültesi Temsilciliğinden Zeytin Dalı Kermesi

CÜ ilahiyat Fakültesi Temsilciliğinden Zeytin Dalı Kermesi
Bu haber 04 Mart 2018 - 15:40 'de eklendi

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi temsilciliği Afrin deki savaş mağduru olan insanlara yardımda bulunmak amacıyla Zeytin Dalı kermesi düzenledi.

CÜ ilahiyat Fakültesi Temsilciliğinden Zeytin Dalı Kermesi

Vefalı Türk Geldi “ sloganıyla Cüif bünyesinde yapılan ve 26 27 28 Şubat tarihleri boyunca süren Zeytin Dalı kermesinde toplanan paralar Suriye Afrin bölgesindeki savaş mağdurlarına un yardımı olarak gönderilmek üzere Sivas iHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Çakmak’a teslim edildi.

Sivas İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Çakmak, dünyanın her yerindeki mazlum Müslümanlara yardımlarının devam ettiğini, 17 martta yine Suriye’deki mazlum ve mağdurlara ulaştırmak üzere yardım tırlarının Sivas’tan yola çıkacağını söyledi.

Çakmak, “Suriyedeki mazlumlara ulaştırılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yaptıkları kermesle topladıkları yarım tır unu tarafımıza teslim eden ve bu çalışmada emeklerini esirgemeyen başta fakültemizin dekanı Prof. Dr. Yusuf Doğan’a, fakülte sekreteri Bedrettin Gündoğdu’ya, öğrenci temsilcisi Mehmet Taha Tuzcuoğlu ‘na ve tüm öğrenci arkadaşlara teşekkür ediyoruz.” dedi.

Cüif temsilcisi Mehmet Taha Tuzcuoğlu imkan sağlayan Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığına emeğini esirgemeyen öğrencilere ve yardımı ulaştıracak olan İHH insani yardım derneği başkanı Ahmet Çakmak’a teşekkür ederken böyle bir çalışmanın içinde olduğu için gurur duyduğunu ifade etti.

 

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER