REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Zeron Buğdayı Yeniden Çiftçilerle Buluştu

Zeron Buğdayı Yeniden Çiftçilerle Buluştu
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
25 Eylül 2020 - 10:50

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün ‘300 Fikir 300 Proje’ kapsamında hayata geçirdiği ‘Yerli Tohumların Üretiminin Artırılması Projesi’ ile Sivas’a özgü tohumluk olan Zeron Buğdayı’nın dağıtımı yapıldı.

Zeron Buğdayı Yeniden Çiftçilerle Buluştu

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen programa; Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili Milli Savunma Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Vali Yardımcıları Abdullah Seçkin Koçak, Çağlar Partal, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, çiftçiler ve diğer davetliler katıldı.

Programda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Zorun Buğdayını gelecek nesillere aktarmak istediklerini belirterek, “Buğdayı üreticilere ücretsiz olarak dağıtacağız. Bütçe olarak düşük ama tabanda karşılığı olan bir proje. Bu projeyi çok önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Milletvekili İsmet Yılmaz, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Toprağı su ile çiftçiyi kaliteli ve nitelikli tohumlu buluşturacağız. Üretimimiz daha da artacak. Daha çok ürettikçe, Sivas ve Türkiye daha çok büyüyecek. Sivas’ın bu günü dünden daha iyi, yarını da sizlerin gayreti ve çalışmasıyla bugünden daha iyi olacaktır.” dedi.

Milletvekili Semiha Ekici ise buğdayın çiftçilere hayırlı olmasını dileyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde üreten vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

– Herkese Fayda Getirecek Bir Döngü Oluşturduk

Vali Salih Ayhan da, birlik ve beraberlik içerisinde olunduğunda güzel işlerin ortaya çıktığını vurgulayarak, “Sivas İl Özel İdaresi finansını karşılıyor, TİGEM’in arazisini ekiyoruz. Oradan aldığımız buğrayı yine çiftçimize veriyoruz. Çiftçimizin ektiği buğdayı şirketimiz geri alacak ve nitelikli firmalara satışını gerçekleştirecek. Herkese fayda getirecek bir döngü oluşturduk. Şuan Zeron Buğdayının müşterisi hazır. 2 bin dekar alan ‘Zeron Buğdayı ile buluşmuş olacak. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Zeron Buğdayı’nın gelecek nesillere aratılması için 200 çiftçiye 50 ton buğday dağıtımı yapıldı.

Büyük Sivas Haber

 

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]