Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Okullar Arası Bisiklet Yol Yarışları” Büyük Bir Heyecanla Yapıldı

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Okullar Arası Bisiklet Yol Yarışları” Büyük Bir Heyecanla Yapıldı
207
23 Mart 2019 - 12:30

İlimizde 149 sporcunun katılımı ile ‘Spor Sivas´ projesi kapsamında “Okullar arası Bisiklet yol yarışları” büyük bir heyecanla yapıldı.

“Okullar Arası Bisiklet Yol Yarışları” Büyük Bir Heyecanla Yapıldı

İstasyon Caddesinden başlayıp, DSİ Kavşağından geri dönen sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Yarışlar sonunda dereceye girenlere ödül verildi.

Sivas Valiliği himayesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Spor Sivas´ projesi kapsamında ilimizde “Okullar arası Bisiklet yol yarışları” yapıldı.

Kent meydanında start alan yarışlara merkez ve ilçedeki okullarda 149 sporcu katıldı. Yıldızlar, Gençler A ve B kategorisinde yapılan yarışlara kız ve erkek sporcular katılım sağladı.

Yarışlara katılan sporcular derece elde edebilmek için rakipleriyle kıyasıya rekabet ederek pedal çevirdiler.

BAŞLAMA STARTINI YILMAZ VERDİ

Heyecan dolu bisiklet yarışlarının startını TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz verdi. Yılmaz´a Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, il protokolü ve antrenörler eşlik etti.

KIYASIYA REKABET ETTİLER

Kent meydanındaki istasyon caddesinde başlayan yarışta sporcular, kümbetteki DSİ kavşağından dönerek aynı istikametten gelerek Kongre Müzesi önünde yarışı sonlandırdılar. Katılan sporcular dereceye edebilmek için kıyasıya rekabet etti. Yarış bitiminde bazı sporcuların baygınlık geçirdiği de görüldü.

DERECEYE GİRENLER SİVAS´I TEMSİL EDECEK

Yoğun katılımla yapılan yarışlar sonunda dereceye giren sporcular Türkiye birinciliği yarışmalarına katılacak. İlimizdeki dereceli sporculardan oluşturulacak olan karma takım, 29-30 Nisan´da Trabzon´da yapılacak yarışlarda Sivas´ı temsil edecek.

MADALYA VE KUPA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yarışma bitiminde Atatürk Kongre Müzesi Bahçesi´nde ödül töreni düzenlendi. Okullara kupa, sporculara ise madalyaları AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Gençlik ve Spor Şube Müdürleri Aytaç Keklik, Ahmet Urhan, Bisiklet İl Temsilcisi Hakan Kıpık, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve veliler takdim etti. (İrade)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 339
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 252
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 5
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58