Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Yine Kene! Vatandaş Evinin İçinden Çekip Attı!

Sivas’ta Yine Kene! Vatandaş Evinin İçinden Çekip Attı!
13.010
11 Temmuz 2019 - 19:48

Geçtiğimiz günlerde KKKA hastalığıyla ilgili vaka sayısında artış yaşandığına dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Ayhan, “Bizde elbette vakalar var, yok değil ama bunlar komşu illerimizden gelen, Tokat’tan, Yozgat’tan ve Erzincan’dan gelen vakalar. ” demiş sözlerine “Vakalar genellikle ilçelerimizden gelmektedir demişti. WhatsApp hattımıza ise yine Kene görüntüleri atıldı…

Sivas’ta Yine Kene! Vatandaş Evinin İçinden Çekip Attı!

Ayhan açıklamasında “Kurumlarımız hassasiyetle parkları, bahçeleri, birçok mesire alanında ilaçlama faaliyetlerini yapmaktadır. Tedirgin olacak hiçbir husus yoktur, bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Vatandaşlarımızı doğadan uzaklaştırıcı açıklamalardan kaçınmak lazım. Keneye bağlı ölüm vakası ilimizde 3 köyde ve genelde çoban vatandaşlarımızda oldu. Onun haricinde pikniğe giden, geziye giden, doğaya çıkan vatandaşlarımızda böyle bir hadise olmadı. Bunu özellikle kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Tokat’tan, Yozgat’tan ve komşu illerimizden gelen vakaları Sivas’ta oluyormuş gibi haber yapmak da doğru değil. Vatandaşlarımızın tedirgin edilmemesi gerektiğini özellikle söylemek istiyorum.” ifadeleriyle ile devam etmişti.

Bugün WhatsApp hattımız 05558981558’e ulaşan ihbarlar ise açıklamaya yine tezat bir durum oluşturdu. Geçen gün yayınladığımız Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü ve Sivas Ulu Cami yanında ki parkta kene görüldüğü hatta yakalanıp pet şişe ile fotoğraflandığını gündeme taşımıştık.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın açıklamalarında bu durumların haber yapılmasını doğru karşılamadığını belirtmesine rağmen Sivaslıların iyiliği için yetkililere çağrıda bulunmaya devam edeceğiz.

Haberimize konu olan görüntüler Sivas Şarkışla İlçesi Can Abdal Köyü Güdül mezrasından… Vatandaş evinin içinde çektiği kene fotoğrafını WhatsApp hattımız 05558981558’e ulaştırarak bu yıl kenenin çok fazla olduğunu bölgede hiç bir ilaçlama vb çalışmanın yapılmadığını belirtti.

Yetkililerin konuyla ilgilenmesi bekleniyor.

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com