DOLAR 32,2703 % 0.06
EURO 35,0322 % -0.06
STERLIN 41,1770 % -0.01
FRANG 35,3836 % 0.1
ALTIN 2.443,45 % -0,14
BITCOIN 68.449,99 -1.477

Alim Yıldız Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Alim Yıldız Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşi programına Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürü Malik Erdoğan ve Okul Müdürü Aysel Şenlen katıldı. Söyleşide öğrencilerle, eğitim hayatından bugüne edindiği bazı tecrübeleri paylaşan CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Sivas’ın tarihi zenginlikleri ve tarihe yön veren önemli isimleri ile ilgili bilgileri öğrencilerle paylaştı. Yıldız; tarihte önemli izler bırakan Şems-i Sivasi ve eserleri hakkında da bilgiler verdi.

Yıldız; “Kendimizi iyi yetiştirmek zorundayız. Bu tarihin bize yüklediği bir vebal, coğrafyanın bize yüklediği bir görevdir. Onun için kendimizi iyi yetiştirmemiz lazım. Bu ülke, yüzyıllardan buyana İslam’ın hâkim olduğu topraklardır. Bu topraklarda yüzyıllarca da kalmak durumundayız. Gidecek yerimiz yok. Bunun için iyi yetişeceğiz, iyi yetişmek için de kitap okumak şarttır. Kendinize bir hedef koyun. Her gün 5-10 sayfa mutlara kitap okuyun. Bir kitap bittiğinde yenisine başlayın.” İfadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Âlim Yıldız,  söyleşinin ardından öğrencilerin sorularını cevapladı. Program sonrasında konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti. CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız programının ardından öğrenciler için kitap imzaladı.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.