hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

“Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” Projesi

Son Güncelleme :

01 Aralık 2017 - 17:54

“Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” Projesi

“Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” projesine İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan 120 bin lira katkı verdi.

120 Bin Lira Katkı

Valilikten yapılan yazlı açıklamaya göre, Sivas Hizmet Vakfı’nın “Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” 5 bin lisans öğrencisine burs kampanyası kapsamında İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ve beraberindeki heyet 120 bin lira burs yardımında bulundu.

Gül, ziyaretteki konuşmasında yapılan bağışın bir kurum açısından önemli bir rakam olduğunu belirterek, “Allah hayrınızı kabul etsin. Bunu tamamen kendi bütçenizden temin ettiniz. Bu davranışta hem diğer kurumlara hem de vatandaşlara örnek olmuş oldu. Din görevlilerimiz, cami cemaatlerini de hayır hizmetlerine yönlendiriyorlar. Burada görüldü ki kendileri de imkanları ölçüsünde bu işin içerisinde yer aldılar. Bunun için de ayrıca teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Geçen yıl 5 bin bursun hedeflendiğini bu yıl da yine 5 bin hedeflerinin olduğunu aktaran Gül, şunları kaydetti:

“Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 2 bin civarında burs vereceğiz. Geçen yıl da yine müftülüğümüzün, din görevlilerimizin çok önemli katkıları vardı. Neye sahip olduğunuz değil, sahip olduğunuzu neye kullandığınız önemlidir. Herkes bir başkasının burs vermesini bekliyor. Bu çok güzel bir şey ama o birinin bu acaba ben olabilir miyim meselesine gelmeyince bu iş biraz daha yavaş ilerliyor.

Müracaat edenler içinde 2 bin kişiye burs vereceğiz. Ancak bunun dışında ihtiyaç sahibi olan, mağdur olan birçok kardeşimiz de vardır. Keşke imkan olsa müracaat eden herkese verebilsek. Ancak belli kriterleri göz önüne alarak seçim yapma zorunluluğumuz var. Bunlarda ailenin ekonomik durumu, kırsalda ya da şehirde konaklama, şehit ya da gazi yakını olması, engellilik durumu, okuyan kardeş sayısı gibi hususlardır. Bursumuza müracaat eden öğrenciler objektif kriterlere göre değerlendirilip belirleniyor.

Burs verenleri ve alanları web sayfamızda yayınlıyoruz. Bu süreçten sonrada burs veren olursa 2 bin rakamının üzerine koymuş olacağız. Burs kampanyasına katkınızdan dolayı sizin şahsınızda tüm ilçe müftülerine ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum.”

Müftü Balkan da ilçe müftüleri ile burs için bir toplantı yaptıklarını belirterek, tamamen kendi çalışanlarının imkanlarıyla 100 öğrenciye burs katkısı verdiklerini aktardı.

Ziyarette 120 bin liralık temsili çek Vali Gül’e verildi.(AA)

Sivas Haberleri
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol