Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Yıkılacak! “Yeşil Alan Olabilir!”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Yıkılacak! “Yeşil Alan Olabilir!”
3.070
27 Şubat 2018 - 13:53

Sivas İrade Gazetesinden Fatih Tabur’un haberine göre, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız; TEKNOKENT´in karşısına yapılacak yeni hastane binasının tamamlanmasının ardından mevcut hastane binasının yıkılacağını söyledi. Yıldız, “Ömrünü tamamladı. Oraya yapacağımız çok da bir şey yok. Diğer hastane devreye girdikten sonra o hastane binasının yıkılması gerekiyor” dedi. Yerinin ise yeşil alan olabileceğini söyledi.

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Yıkılacak! “Yeşil Alan Olabilir!”

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, yeni hastane projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. TEKNOKENT´in karşısında bulunan alana yapılacak olan yeni hastaneye ilişkin proje çalışmalarını Nisan ayına kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Rektör Yıldız, yıl içerisinde ise temel atmayı planladıklarını ifade etti. Şu an faaliyet gösteren Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi binasının ekonomik ömrünü tamamladığını dile getiren Yıldız, bu alana ilişkin; “Üniversitemiz için kullanabileceğimiz bir alan haline getireceğiz” açıklamasında bulundu.

“İSTEDİĞİMİZ VERİMİ ALAMADIK”

Rektör Yıldız, “Cumhuriyet Üniversitesi hastanemiz, 1991 yılında faaliyete başlayan bir hastane. Bu hastane her yıl bakım ve onarımdan geçiriliyor. 4-5 milyon lira para harcanıyor. Zeminden su çıkıyor ve pompalarla bu su dışarıya aktarılıyor. Koğuş sistemi ile yapılmış. Yapıldığı dönem şartlarında önemli bir hastane fakat sonraki yıllarda yeni yapılan hastanelere baktığımızda üniversite hastanesinin çok geride kaldığını gördük. Bu minvalde koğuşları küçülttük, ikiye ayırdık ama istediğimiz verimi alamadık. Göreve geldiğimizden bu yana da hastane ile ilgili bir çalışma yapılması gerektiğini söylüyorduk. Deprem yönetmeliğine uygun olmayan hastane” dedi.

“YEŞİL ALAN OLABİLİR”

TEKNOKENT´in karşısına yapılması planlanan yaklaşık 900 yataklı yeni hastane ile birlikte bu alanı sağlık kampüsüne çevirmeyi planladıklarını dile getiren Yıldız, “Yeni hastane projesi Sivas için çok önemli. Nisan´a kadar projeleri bitirip bu sene temel atmayı düşünüyoruz. En kısa sürede bitirerek hizmete sunmak için uğraşacağız. Mevcut hastane ömrünü tamamladı. Oraya yapacağımız çok da bir şey yok. Diğer hastane devreye girdikten sonra o hastane binasının yıkılması gerekiyor. Yeşil alan olabilir mesela. Üniversitemiz için kullanabileceğimiz bir alan haline getireceğiz. Çok amaçlı alanlar da olabilir. Orada inşaatı devam eden Kadın Doğum Çocuk Hastanesi´nin önü açılmış olur ve ihtiyaç duyduğumuz alanlarda da orayı kullanabiliriz. Fakat orasının zemini sağlam değil” diye konuştu.

Kaynak : İrade

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ

  • AK PARTİ --> 166
  • CHP --> 47
  • MHP --> 227
  • BBP --> 390
  • İYİ PARTİ --> 50
  • SP --> 15
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558