SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Yerel Parlamento Toplantıları Devam Ediyor! Toraman Bilgi Verdi!

Yerel Parlamento Toplantıları Devam Ediyor! Toraman Bilgi Verdi!
Bu haber 05 Nisan 2018 - 10:24 'de eklendi

Yerel parlamento toplantılarının üçüncü oturumu Meclis Birinci Başkanvekili Ferhat Ünsal başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu´na havale edilen Şarkışla İlçesi Gürçayır Beldesi İlkokulu´nun çevre düzenlemesi ve bakım-onarım durumunun incelenmesi hakkındaki konu görüşüldü.

Yerel Parlamento Toplantıları Devam Ediyor! Toraman Bilgi Verdi!

Gündem maddesine ilişkin hazırladıkları rapor hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Murat Toraman, 3 idareci ve 8 öğretmenin bulunduğu okulda 248 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğünü dile getirdi.

Komisyon Başkanı Toraman; “Okulumuzda 16 sınıf vardır. Okul Müdürümüz Mustafa Soytürk ile birlikte okulun bahçesi ve çevresinde olan sıkıntılar yerinde görülmüş ve tespit edilmiştir. Okulumuzun çevresinde yaklaşık 170 metre boyunda herhangi bir çevirme duvar vesaire bir şey bulunmamaktadır. Karayolu tarafında kalan 100 metrelik alanda ise yüksekliği yetersiz bir çevirme mevcuttur. Devletimizin imkanları dahilinde okulumuzun çevresindeki ve bahçesindeki sıkıntılar giderilmelidir” dedi.

Gündem maddesinin oy birliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne gönderilmesine karar verildi. Nisan ayı meclis toplantıları bugün saat 11.00´da gerçekleştirilecek dördüncü oturumla devam edecek.

İrade / Fatih Tabur

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER