REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Milletvekili İsmet Yılmaz Yeni Öğretmenevi’nin Ne Olacağı Hususunda Fikrini Açıkladı

Milletvekili İsmet Yılmaz Yeni Öğretmenevi’nin Ne Olacağı Hususunda Fikrini Açıkladı
28 Eylül 2020 - 13:41

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, ilimize yapılan yatırımları değerlendirdi. Sivas´ın AK Parti döneminde aldığı hizmetlerle çağ atladığını vurgulayan Yılmaz, “İnsana değer hizmetten geçer. Hiç hizmet vermezsen hiç değer vermiyorsun demektir. İnsana ne kadar çok hizmet götürüyorsan o kadar çok değer veriyorsun demektir” dedi.

Milletvekili İsmet Yılmaz Yeni Öğretmenevi’nin Ne Olacağı Hususunda Fikrini Açıkladı

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas´a yapılan hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti döneminde kazandırılan yatırımlarla birlikte Sivas´ın gelişmişlik sıralamasının yükseldiğini kaydeden Yılmaz, “Türkiye´nin milli gelirine illerin katkısı bakımından Sivas ilk 30 il arasında. Ordu büyükşehir değil mi?

Ordu´nun milli gelire katkısı 5 bin 994 dolar, Sivas´ın katkısı 7 bin 362 dolar. Mardin 5 bin 400 dolar. Türkiye´nin milli gelirine katkısında Sivas 30 il arasında. Birçok ili sollamışız, büyükşehirlerin bile önüne geçmişiz” dedi.

Yeni yapılan öğretmenevi binasının Belediye veya Sağlık İl Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılması konusundaki görüşlerini de dile getiren Milletvekili Yılmaz, “ÇEDAŞ binasını alacağız. Allah nasip ederse Sağlık İl Müdürlüğü´nün hastanenin yanında olması çok daha uygun olur.

Sağlık kompleksi olarak düşünüyoruz. ÇEDAŞ´ın taşınması noktasında mutabakata varıldı. İşlemlerini biraz hızlandırmak gerekiyor. ÇEDAŞ´a birkaç alternatif sunuldu. Öğretmenevi binası ile ilgili de Hilmi Bey kardeşim ne söylediyse aynısı söylüyorum.

Hilmi Bey; ‘Sivaslı neye karar verirse biz arkasındayız´ dedi. Ben de aynı şekilde söylüyorum. Ben öğretmenevinde kaldım, yeni bir öğretmenevine ihtiyaç olduğunu gördüm. Antep´e gittiğimde ‘Biz Güneydoğu´nun başkentiyiz. Yeni bir öğretmenevi yapın´ dediler.

Orada da bir öğretmenevi binası vardı. Olur dedik. Oraya söz verdik. Sivas´ta da kaldım, biliyorum. Yeni bir öğretmenevini yaptık. Ancak Sivaslı ne karar verirse biz o karara uyarız” diye konuştu.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]