REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ı yönetenler masa etrafında toplandı! Yeni Belediye Hizmet Binası işi tamam!

Sivas’ı yönetenler masa etrafında toplandı! Yeni Belediye Hizmet Binası işi tamam!
14 Ekim 2020 - 14:13

Biz demiştik… 28 Mart 2020’de ilk olarak buyuksivas.com’un duyurduğu konu artık neredeyse sonuçlandı. Milli Eğitim Bakanlığı döneminde yüz milyonlarca lira Sivas’a yatırım gelmesini sağlayan İsmet Yılmaz‘ın eserlerinden biri olan ve yeni Sivas öğretmen evi olarak inşa edilen binanın mevcut şartlar gereği Belediye Binası olabileceğini yazmıştık.

Sivas’ı yönetenler masa etrafında toplandı! Yeni Belediye Hizmet Binası işi tamam!

Bugün Ankara’da masa etrafında toplanan Milli Eğitim Bakanı, Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve AK Parti İl Başkanının gündeminde olan bu konu artık sonuca yaklaştı.

Mart ayında yayınladığımız haberde “yapılan eleştiriler, öneriler ve yeni fikirlerle birlikte bizden duymuş olun ama burasının yeni Sivas Belediyesi binası olarak kullanılması planlanıyor.

Burasının öğretmen evi olarak kullanılması durumunda ise ilerleyen günlerde yine ekonomimizde sıkıntılara sebebiyet vermesi de kaçınılmaz olacak.

Ayrıca yapılan tadilatlarla birlikte mevcut öğretmen evinin de yeterli olduğu herkesin malumu…

Biz demiş olalım. Yeni öğretmen evi binası Sivas Belediyesi olur, Başkan yine merkezde tadilattan geçirilen Jandarma Binasında makam odasını tutar…

Bu arada yeni öğretmen evi eski askeri hastane bölgesinde…

Bu gelişme ile birlikte şehir o tarafa kayar bölge değerlenir arsalar zamlanır kiralar da ona göre şekillenir mi? El cevap elbette.

Hayırlı olsun…” ifadelerine yer vermiştik.

Haberde belirttiğimiz gibi süreç sona yaklaştı ve önümüzdeki günlerde resmi ağızlardan gerekli açıklamaları da duyarız…

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]