DOLAR 32,2523 % 0.2
EURO 34,9856 % 0.39
STERLIN 41,1265 % 0.59
FRANG 35,2791 % 0.24
ALTIN 2.420,16 % 0,43
BITCOIN 69.056,01 2.957

“Sivas’a Yazık Ediyorsunuz”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Sivas’a Yazık Ediyorsunuz”

Abdullah Yiğit’in “Sivas’a Yazık Ediyorsunuz” isimli köşe yazısı;

“Sivas’a Yazık Ediyorsunuz”

Ligler bittikten sonra gözler Milli maçlara ve play-off maçlarına çevrildi. Özelliklede “Biz Sivaslı’ların gözleri”!

Neden mi?

Tesis yönünden Türkiye ortalamalarının üzerinde olan Sivas’a Milli maç veya play-Off’un önemli maçlarından birisi verilir mi diye..

Fakat dağ fare doğurdu ve Sivas’a sadece “3.lige terfi maçı” bir başka deyişle amatör ligin final maçı verildi. Yani “Sivaslı’nın dudağına bir parmak bal çalındı”! Artvin Hopa-Ağrı maçından ziyade Sivas daha büyük organizeleri hak etti. Hatta bu konuda da TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in geçtiğimiz sezon Sivasspor’un Malatyaspor’la oynadığı şampiyonluk maçı sonrası “Sivas’a Milli maç yakışır” demişti.

Aradan tam bir yıl geçti Milli manada en küçük organize verilmediği gibi,3.lig,2.lig ve TFF 1.lig play-off maçlarından da ses soluk çıkmadı! Önceki günde play-off’un son maçı Mersin’de oynandı ve maçı gerek Afyon,gerekse Sakarya’dan gelen 20 binin üzerinde taraftarın izlediği haberini aldım.

Düşünebiliyormusunuz Play-off final maçı Mersin yerine Sivas’da oynanacak ve maçı için binlerce insan günler öncesinden Sivas’a akacaktı. Şehrin ekonomisine ve tanıtımına yapacağı katkıyı varın siz hesap edin!

Tabiî ki Mersin’de bu ülkenin bir şehri,ancak Türkiye’deki büyük organizeler genellikle bu tür şehirlere veriliyor (Tanıtım-turizm ve ekonomi açıdan daha ileride olan) Belki bu play-off maçı Mersin için sıradan bir organize ancak,böyle bir şey Sivas gibi şehirler için tarihi günlerinden birisi olurdu. Bu arada Sakarya-Afyon final maçının Mersin’e alınması ön ayak olan Mersinli siyasileride yürekten tebrik etmek gerekir,çünkü bir siyasinin seçim bölgesine yapacağı en önemli hizmetlerden birisidir bu.

Sadece bu maç değil,bundan önce bir çok şehirde benzer play-off maçları oynandı,bizde ,bizim siyasi otoritelerimizde oturup televizyonun başında izledik!

Önceki akşam Milli takımın İran’la oynadığı hazırlık maçından sonra Sivas’a bu düzeyde bir Milli maçın verileceğine olan inancımda azaldı. Aklıma “İran’la oynanan maç verilmezse hangi maç verilir?” sorusu geldi.

Sivas’ın siyasi otoriteleri normal zamanda bile bu tür konulardan bir hayli uzak oldular,şu anda seçim öncesinde olduğumuz için akıllarına bile geleceğine inanmıyorum,

Oysa bilmezler ki, bu tür organizelerin yapıldığı şehre maddi ve manevi kazanımı fazla oluyor,hemde çok fazla…


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.