Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Yavru sincaplar evin neşesi oldu

Yavru sincaplar evin neşesi oldu
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
06 Ekim 2020 - 14:20

Apartman görevlisi Yücel Kuruağaç, ağaçtan düşen ve ölmek üzere olan 2 sincap yavrusuna sahip çıkarak hayata tutunmalarını sağladı. Kuruağaç, Pino ve Cino adını verdiği yavru sincapları şırınga ile besliyor.

Yavru sincaplar evin neşesi oldu

Kozan’a bağlı Gedikli Mahallesi’nde evli ve 3 çocuk babası Yücel Kuruağaç, ağaç dibine düşmüş ve ölmek üzere bulduğu 2 yavru sincabın hayata tutunmasını sağladı. Yavru sincapları özel hazırladığı sulandırılmış süt ve bisküvi ile 4 gündür şırıngayla besleyen Kuruağaç, kendilerine gelen yavru sincapların evin neşe kaynağı olduğunu söyledi.

4 gün önce evin bahçesindeki ceviz ağacının dibinde yavruları bulduklarını belirten Kuruağaç, “İkisi de açlıktan ölmek üzereydi. Onları öyle bırakamazdım. Gözlerini açamıyorlardı yaralı gibi ölü gibi yatıyorlardı. Getirdim sulandırılmış sütle besledim. Sütten sonra kıpırdamaya başladılar. 3-4 saat aralıklarla beslemeye başladım. Kendilerine geldiler tatlı oldular” dedi.

İnternetten bakımını araştırdığını söyleyen Kuruağaç, “Büyüdüklerinde doğaya geri bırakacağım. 15 günlük gibi. Gözleri yeni açıldı. Sincapları seviyoruz. Çocuklar da çok seviyor. Evimize neşe kattılar. Küçük olana ‘Cino’ diğerine ‘Pino’ ismini verdik. Acıktıklarında ses çıkarıyorlar. Karınları doyunca uyuyorlar. Dişleri cansız sütle mama ile bakıyorum. Dişleri çok küçük fındık ceviz vermiyorum. Bunları kurtardığım için çok mutluyum” diye konuştu.(İHA)

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]