SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Aydoğan Mahallesinde ki Yaşlı Çiftin Evi Sil Baştan Yenilendi

Aydoğan Mahallesinde ki Yaşlı Çiftin Evi Sil Baştan Yenilendi
Bu haber 21 Mart 2018 - 14:01 'de eklendiAydoğan Mahallesinde ikamet eden yaşlı çiftin evi sil baştan yenilendi. 18-24 Mart yaşlılar haftası münasebetiyle kamu kurumları bir araya gelerek Ballıca Ailesine ait evin onarımını gerçekleştirdi.

Aydoğan Mahallesinde ki Yaşlı Çiftin Evi Sil Baştan Yenilendi

3 ayda bir yaşlılık aylığı alan 79 yaşındaki İbrahim Ballıca ile 76 yaşındaki Hamide Ballıca tek katlı ahşap evde yaşamlarını sürdürüyor. Oldukça bakımsız olan evlerinin onarılmasını isteyen çiftin en büyük isteği yerine getirildi. Adeta viraneyi andıran evde gerekli tadilatı yapamayan yaşlı çifte devlet el uzattı. Bütün odaları yeniden düzenlenen evin banyosu, tuvaleti ve mutfağı da sil baştan yapıldı.

Yapılan tadilat çalışması sonrasında Ballıca çiftini, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Belediye Başkanının eşi Yurdagül Aydın, Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan ve Zihni Yıldızhan ile Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve tadilatta maddi destekte bulunan iş adamı Ünal Karaca ve ailesinin yanı sıra Kız meslek Lisesi öğrencileri ziyaret etti.

Burada İbrahim Ballıca ve eşi Hamide Ballıca ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Sami Aydın ve diğer protokol üyeleri yaşlı çiftle bir süre sohbet etti.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA