DOLAR 32,4099 % 0.16
EURO 34,5267 % 0.27
STERLIN 40,4577 % 0.4
FRANG 35,4637 % 0.2
ALTIN 2.457,23 % 0,76
BITCOIN 2.198.471 -0.705

Başkan Hakan Demirgil; “Okul Servislerinde Yaş Sınırı Dondurulmalı”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Hakan Demirgil; “Okul Servislerinde Yaş Sınırı Dondurulmalı”

Okul servis aracı olarak kullanılan taşıtların pandemi nedeniyle 1,5 yıldır çalışmadığını ve yaş sınırı gelen araçların olduğunu hatırlatan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı ve Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Hakan Demirgil, “Okul servis araçları pandemi nedeniyle 1,5 yıldır kontak açamadı ve bu esnada araç yaşı geçen, geçmek üzere olan veya 12 yıla yaklaşan araçlar var. Bunun için 12 yaş sınırının COVİD-19 nedeniyle aranmaması esnafımızı rahatlatacaktır. Tüm servis araçları için yaş sınırı kuralının Covit-19 salgını bitene kadar dondurulmalı ve 1,5 yıldır çalışmayan servisçi esnafı yeni bir yükün altına sokulmamalı” dedi.

Başkan Hakan Demirgil; “Okul Servislerinde Yaş Sınırı Dondurulmalı”

-“SERVİS ARAÇLARININ HİÇ KAZANCI OLMADIĞI UNUTULMAMALI”

Pandemi koşullarında servis araçlarının hiç kazanç sağlayamadan 1 yılı devirdiklerini vurgulayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı ve Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Hakan Demirgil, “Pandemi döneminde en çok olumsuz etkilenen kesimlerden birisi de servis camiası oldu.

Bir yılı hiç kazançsız ve kontak açmadan deviren bu esnaf kesimimiz için yeni araç almak, araç yenilemek neredeyse imkansız. Bu nedenle, 2019-2020 yıllarında 12 yaş sınırında olan okul servis araçları için yaş aranmama şartı getirilmişti ve bu süre 1 temmuz 2021 tarihinde sona eriyor.

Her yıl bakımı yaptırılan, normal şartlarda değişmesi için neredeyse hiçbir sebep olmazken pandemi döneminde tamamen otoparklarda duran araçların yaşının geçmesi mantıklı değil. Bu esnaf kesimimizin aracını yenileyecek gücü yok.

Kısa süre içerisinde servisçi esnafımızın bu talebi karşılanmalı ve her yıl değil pandemi sonuna kadar aranan 12 yaş şartı kaldırılmalı” diye konuştu.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.