SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

İtfaiyeden Öğrencilere Eğitim

İtfaiyeden Öğrencilere Eğitim
Bu haber 21 Şubat 2018 - 18:22 'de eklendi

Kırıkkale Belediyesi itfaiyesi, okullarda öğrencilere yangın eğitimi vermeye başladı.

Yangın Eğitimi

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, okularda başlatılan yangın eğitimi çalıması kapsamında Hüseyin Özenen Ortaokulunda öğrencilere, uygulamalı eğitim verdi.

İtfaiye Müdürü Koray Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hedeflerinin yıl sonuna kadar 10 bin öğrenciye eğitim vermek olduğunu söyledi.

Okullarda itfaiye temel eğitimi ve tatbikatı yaparak, öğrencilere bir yangın esnasında ne yapılması gerektiğini anlattıklarını belirten Arslan, şunları kaydetti:

“Ekiplerimiz, günlük olaylara müdahalenin yanı sıra okullarda ve kurumlarda tatbikatlarına ara vermeden devam ediyor. Kurum, kuruluş ve okullarda görev yapanların ve öğrencilerin herhangi bir yangın ve afet durumlarında nasıl davranmaları gerektiği konusunda öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Aynı zamanda yangın tatbikatı yaparak da öğrencilerimize bir yangın anında ne yapılması gerektiğini uygulamalı olarak anlatıyoruz.”(AA)

İç Anadolu Haberleri

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER