DOLAR 27,5707 % 0.47
EURO 29,0040 % 0.76
STERLIN 33,4701 % 0.72
FRANG 30,0498 % 0.83
ALTIN 1.616,53 % 0,28
BITCOIN 762.663 0.143

Vali Gül, Divriği Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Gül, Divriği Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından merkez ve ilçelere bağlı köy muhtarlarının sorunlarının dinlenmesi amacıyla düzenlenen muhtarlar toplantısının yedincisi gerçekleştirildi.

Sıcak Çermik Kaplıcalarında bir termal otelde düzenlenen toplantıya Sivas Valisi Davut Gül, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sinan Şen, Divriği Kaymakamı, bölge il ve daire müdürleri, meclis üyeleri ile Divriği muhtarları katıldı.

Program Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 2016 yılında ilimizde yapılan yatırımların anlatıldığı tanıtım filmi ile başladı.

Toplantı da, Ülkemizin ve Sivas’ın en kıymetli eseri olan Ulu Camii ve Darüşşifası’nın Divriği de bulunmasının büyük bir ayrıcalık olduğunu belirten Vali Davut Gül, Divriği genelinde yıllardır çözülemeyen birçok sorunun çözüme kavuşturulduğunu, tarım, kırsal alt yapı, sulama, eğitim ve ulaşım alanında da hizmetlere devam edildiğini söyledi.

Düzenlenen toplantıya katılmak üzere Sivas’a gelen muhtarlarımızın ilk defa kullandığı yeni Raybüs’ün de bugün itibariyle Sivas – Divriği arasında hizmet vermeye başladığını hatırlatan Vali Gül, Divriği’nin ihtiyacı olan ne varsa belli bir takvim içerisinde halledilmesi için gereken bütün gayretin gösterileceğini ifade etti.

Vali Gül konuşmasında; “Sorunların çözümü noktasında büyük bir kararlılığımız var. Takdir edersiniz ki elimizde sınırsız bir kaynak yok. İl Genel Meclisi tarafından planlama yapılarak mevcut olan ödenekler, nüfusa göre, ilçelerin ihtiyaçlarına göre kullanılıyor. Bu yıl Sayın Başbakanımızın talimatıyla artırılan KÖYDES ödenekleri sayesinde planlanmayan ihtiyaçları, grup köy yollarının sıcak asfalt yapılması, içme suyu gibi konuları büyük ölçüde karşılayacağız. Geçen yıl ne kadar hizmet yapılmışsa bu yıl daha fazla hizmet getireceğiz. Nüfus anlamında büyük köylerden başlayarak ilk etapta 30 civarında halısaha yapacağız. 2017 yılı içerisinde halısaha yapamadığımız toplam 100 köye ise salıncak ve kaydırak gibi küçük oyun gruplarının yer aldığı, çocuklarımızın oyun oynayabileceği alanlar kazandırılacak. Geçen yıl köylerimize toplamda 430 bin metrekare parke taşı döşenmişti. Bu yıl bir aksilik olmazsa inşallah 1 milyon metre kare parke taşı yapımını sağlayacağız.

Her şeyden önemli olan birlik ve beraberliğimiz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada kardeşlik hukuku içerisinde, huzurumuzu ve barışımızı muhafaza edersek çözülemeyecek, aşılamayacak hiçbir sorunumuz kalmaz.” dedi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.