REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Vakıflar İş Hanını Çürük Diyerek Yıktık! Yerine Yenisini Yapacaktık!

Vakıflar İş Hanını Çürük Diyerek Yıktık! Yerine Yenisini Yapacaktık!
06 Ekim 2020 - 19:17

3 yıldır Atatürk Caddesinin ortasında atıl durumda olan eski vakıflar iş hanı binasının bulunduğu alanda herhangi bir projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği, bölgedeki çirkin görüntünün ise ne zaman ortadan kaldırılacağı merak ediliyor.

Vakıflar İş Hanını Çürük Diyerek Yıktık! Yerine Yenisini Yapacaktık!

Yıkılan Vakıflar İş Hanının yerine yapılması planlanan proje halen kamuoyuna açıklanmadı. Proje anlaşmazlıkları nedeniyle konuyu mahkemeye taşıyan Vakıflar Genel Müdürlüğü açtığı davayı geçen yıl geri çekmişti.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, proje noktasında uzlaşmaya varıldığını açıklamıştı. Ancak bölgede herhangi bir çalışma başlatılmadı.

Aradan 1 yıl geçmesine rağmen proje ile ilgili ne Vakıflar Bölge Müdürlüğünden nede Sivas Belediyesinden herhangi bir açıklama gelmedi.

Kentin en işlek caddelerinden biri olan Atatürk caddesinde atıl alanda bulunan ve çevresi latalarla kapatılan alanın biran evvel Sivas’a kazandırılması bekleniyor.

1 AYDA YIKIM TAMAMLANMIŞTI

Vakıflar İş Hanına çürük raporu verilmesinin ardından bina yaklaşık 1 ay içerisinde tamamen yıkılmıştı. Vakıflar çarşısının yerine yapılacak yeni binanın projesi Taşhan’ın duvarına asılarak Sivaslılara görücüye çıkartılmıştı.

Ancak Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesinin itirazları üzerine 8 kat olan proje iptal edilmişti.

Son derece modern bir görünüme sahip olan yeni binanın mimarisinin tarihi Taşhan çarşısı ile uyuşmaması nedeniyle proje eski Sivas Valisi Davut Gül tarafından projenin değiştirilmesi için talimat vermişti.

Talimatın ardından Taşhan’ın duvarında asılı olan projenin resmi de kaldırılmıştı.

Birkaç proje hazırlanmasına rağmen hiçbir proje üzerinde fikir birliğine varılamamıştı. Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, konuya ilişkin en son yaptığı açıklamada Vakıflar İşhanı’nın 4 kat üst kısım ve 3 katta yerin altı olmak üzere 7 kat şeklinde planlandığı açıklamıştı.

Mevcut projede kabul görmeyince konu yargıya taşınmıştı. Daha sonra iki kurum arasında uzlaşma sağlanmış Vakıflar Genel Müdürlüğü davayı geri çekmişti. memleket

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]