REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

SEMDER’den yeni uygulamaya destek

SEMDER’den yeni uygulamaya destek
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
24 Eylül 2020 - 10:59

 Farklı il veya ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi yapmasına imkan sağlayan uygulamanın 15 Eylül’den itibaren tüm tapu müdürlüklerinde hizmete girmeye başladığını söyleyen Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır;  “Uygulamayı yerinde buluyoruz. Yeni sistemin korona virüs salgınının yayılmasının önlenmesine de katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.

Yeni uygulama virüs yayılımını önleyecek

Farklı il veya ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi yapmasına imkan sağlayan uygulama 15 Eylül itibariyle  tapu müdürlüklerinde hizmete girdi.

Uygulamayla birbirinden farklı yerlerdeki vatandaşların aynı anda bir müdürlükte hazır bulunmasına gerek olmadan işlem yapılmasının mümkün hale geldiğini belirten Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; kararı olumlu bulduklarını dile getirdi.

Kararın korona virüs salgınının yayılımı önleme noktasında da önemli bir adım olduğunu vurgulayan Başkan Çayır, “Bu uygulama ile vatandaşlarımızın yaşadıkları yerden ayrılmadan ve günlük işlerini aksatmadan işlem yapmaları, zaman kaybının önlenmesi ile seyahat, konaklama vb. giderlerden tasarruf etmeleri sağlandı. Uygulamayı yerinde buluyoruz. Uygulama, pandemi sürecinde menfur hastalığın yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması bakımından da önemli bir görev üstlendi. Pandemi nedeniyle evinden hatta yaşadığı şehirden çıkamayan vatandaşlarımızın tapu devir işlemleri aksamadan gerçekleşmeye başladı. Yeni sistemin koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine de katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.

Sivas Tapu Sicil Müdürlüğünde de uygulamanın hayata geçirildiğini belirten Çayır, “15 Eylül itibari ile şehrimizde uygulama başladı. Vatandaşlarımız bu yönlü çalışmalardan çok memnun kaldı. Sistemin başarı ile devam etmesini arzu ediyoruz. Tüm Tapu Sicil çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]