Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Utangaçlık Edebin Göstergesidir… Çok Edeplisin Sivas!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Utangaçlık Edebin Göstergesidir… Çok Edeplisin Sivas!
15 Kişi Okuyor
18 Temmuz 2018 - 14:52

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi´nden Dr. Oğuzhan Aydın, Türkiye´nin utangaçlık haritasını çıkardı.

Utangaçlık Edebin Göstergesidir… Çok Edeplisin Sivas!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Oğuzhan Aydın; doktora tezi olan “Utangaç Tüketici Ölçeğinin Geliştirilmesi ve Tüketici Karar Verme Tarzlarına Etkisi” kapsamında Türkiye´nin utangaçlık haritasını ortaya çıkardı.

Dr. Aydın´ın Türkiye genelinde 4 bin 336 katılımcıyla gerçekleştirdiği çalışma dikkat çeken verileri ortaya koydu. Maddi boyutunu Pamukkale Üniversitesi´nin üstlendiği araştırmaya göre Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin ve Gümüşhane´de yapılan çalışmanın sonuçları Doğu Karadeniz´in yüzde 37´lik oranla Türkiye´nin en utangaç bölgesi olduğunu ortaya çıkardı. Utangaçlık konusunda en rahat olan bölge ise yüzde 24.75´lik oranla Batı Marmara oldu. Çalışmada, aralarında Sivas´ın da bulunduğu Orta Anadolu Bölgesi´nde utangaçlık oranı ise yüzde 33,75 olarak kayıtlara geçti.

12 bölgede  yapılan utangaçlık araştırmasının detaylı sonuçları şu şekilde oldu:  Doğu Karadeniz: Yüzde 37 (Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane),  Kuzeydoğu Anadolu: Yüzde 35 (Erzincan, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır ve Ağrı),  Orta Anadolu: Yüzde 33,75 (Sivas, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri),  Güneydoğu Anadolu: Yüzde 33 (Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak), Batı Anadolu: Yüzde 32,25 (Ankara, Konya, Karaman),  Ortadoğu Anadolu: Yüzde 31,25 (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Van, Muş, Bitlis, Hakkari),  Batı Karadeniz: Yüzde 31 (Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Çorum, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat),  Akdeniz/Batı Akdeniz: Yüzde 29,71 Doğu Akdeniz: Yüzde 33,5 (Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Antalya, Isparta, Burdur), Ege: Yüzde 29,25 (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Kütahya, Uşak, Afyon), İstanbul: Yüzde 29,  Doğu Marmara: Yüzde 27,25 (Eskişehir, Bilecik, Bursa, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu),  Batı Marmara: Yüzde 24,75 (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir). (İrade)

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 64
  • Hayır Aday Olmamalı --> 232
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558