Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Abime çarpan polis memuru olduğu için bu işin üstünü örtmek istiyorlar”

“Abime çarpan polis memuru olduğu için bu işin üstünü örtmek istiyorlar”
25 Ekim 2020 - 18:08

Büyük Sivas WhatsApp hattımız 05558981558’e ulaştırılan görüntüler ve iddia şok etkisi yarattı. Vatandaş ağabeyine polis memurunun araçla çarptığını ve konunun kapatılmak istendiğini iddia etti.

“Abime çarpan polis memuru olduğu için bu işin üstünü örtmek istiyorlar”

Vatandaşın mesajı ve görüntüler şöyle

“Ağabeyim, MEHMET BOYRAZ 21 Ekim 2020 tarihinde saat 18:50 civarında karşıdan karşıya geçerken hız sınırının 50 olduğu bir yolda bir polis memurunun (A.O.) sivil araçla çarpması sonucu ağır yaralı olarak Sivas Cumhuriyet Üniversite Hastanesinde Anestezi Yoğun Bakım servisinde yatıyor.

Ağır beyin kanamasıyla birlikte, bacaklarında, kollarında, boyun omiriliğinde, göğüs kafesinde, kafatasında, kaburgalarında kırıklar var. 4 gündür solunum cihazına bağlı tepki vermiyor. 3 yaşındaki oğlu, eşi ve sevenleri perişan durumda.

Olay gününden sonra ikinci gün avukatlar aracılığıyla karakola gidiliyor, burada trafik raporları belli bahanelerle verilmiyor.

Daha sonra savcılıkla görüşülerek karakoldan trafik raporu veriliyor. Yaya çarpan aracın 51 km hızla gittiği, yayanın sağa sola bakmadığı yazıyor.

Başka hiçbir belge yok. Aracın ve olay yerinin fotoğrafları, şoförün alkol muayene raporu, şahitleri ifadeleri, mobese kamera görüntüleri v. b. belgelerin hiç biri ortada yok.

Ayrıca olayın basında hiç bir şekilde yer almaması da düşündürücü. Avukatların görüşü geciktirme ve bilgi gizleme olduğu yönünde.

Ailenin manevi olarak daha fazla acı çekmemesi için gerçeklerin bir an önce ortaya çıkmasını ve adaletin sağlanmasını istiyoruz. ”

İlgililerin konuyla alakalı gerekli inceleme ve çalışmaları yapması bekleniyor.

KAZA GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ VE SONRASI

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]