REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

DP Genel Başkanı Üniversiteler hakkında açıklamalarda bulundu

DP Genel Başkanı Üniversiteler hakkında açıklamalarda bulundu
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
23 Eylül 2020 - 15:41

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan üniversitelerde yaşanan usulsüzlüklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

DP Genel Başkanı Üniversiteler hakkında açıklamalarda bulundu

“Parti devletine dönüşmüş iradeden alınan güç ve cesaretle üniversiteler, “Tek Adamlar”ın hesap vermediği çiftliğine dönüşmüştür”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Sözcü Gazetesi’nin geçtiğimiz yıllarda haber olarak verdiği ve Gazeteci Ali Ekber Ertürk tarafından hazırlanan skandal haber üzerine üniversitelerde yaşanan usulsüzlüklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Genel Başkan Uysal, HakkariÜniversitesi Rektörü Ömer Pakiş’in İlahiyat Fakültesi Dekanlığı döneminde 28 adayı eleyip oğlu Halit Ziya Pakiş’i fakültesine araştırma görevlisi olarak alması ve Samsun Üniversitesi Rektörüne lüks makam aracı kiralanması haberlerine ilişkin sosyal medya hesabı twitter üzerinden eleştiride bulunarak olayları kınadı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ahbap-çavuş düzeni ve kayırmacılık  gençlerimizi ülkesine yabancılaştırmaktadır”

Hepimiz üniversitelerimizin ilim ve ahlak yuvası olması gereken saygın kurumlar olduğunu bilir ve düşünürüz. Ancak öylesine haberlerle karşılaşıyoruz ki gelinen noktaya kızmamak, üzülmemek mümkün değil. Kim bilir kaç defa duyduk nokta atışıolarak, kişiye özel ilanla kadrolara atama haberini veya kurumlardaki lüks araç merakını.

Üniversiteler son yıllarda;dünyada yankı uyandıracak herhangi bir yayını, icadı veya bilgi üretimi ile değil de çoğunlukla alınan/kiralanan makam aracı, usulsüz atama, kayırmacılık, yolsuzluktüründe skandallarla haber oluyor.

“Tek adamların hesap vermediği çiftlik”

Parti devletine dönüşmüş iradeden alınan güç ve cesaretle üniversiteler, “Tek Adamlar”ın hesap vermediği çiftliğine dönüşmüştür.

İşte bütün bunlar, bu ülkede etik üretmesi gereken kurumların içine düştüğü batağın, çürümüşlüğün fotoğrafıdır! Daha da vahimi, bu halin geniş kitleler ve kamuoyu tarafından kanıksanmasıdır.

“Toplumsal dengenin sağlanması için fırsat eşitliği şarttır”

Türkiye Cumhuriyeti’nde birlik ve beraberliğin, sağlıklı toplumsal mobilizasyonun ve dengenin en önemli aracı, eğitim yoluyla fırsat eşitliğidir. Ahbap-çavuş düzeni ve kayırmacılık toplumda derin yaralar açmakta, özellikle gençlerimizi ülkesine yabancılaştırmaktadır.

“Kul hakkı yiyenleri ifşa edeceğiz”

Biz, Demokrat Parti olarak gençlerimizin, vatandaşlarımızın hakkının başta TBMM olmak üzere her yerde ve her zaman takipçisi olacağız ve bu kul hakkı yiyenlerin kamuoyunda ifşa olmasına çalışacağız.

Dün, sınav sorularını çalan FETÖ’cüler gençlerimizin geçmişini çalmışlardı. Bugün ise keyfi bir yönetim anlayışını benimsemiş AKP iktidarının devam etmesi için hukuksuzlukları, yolsuzlukları bir iman meselesi haline getirip savunacak kadrolar oluşturmak için çalışılıyor. Dünü çalınan gençlerimizin bugünü, yarınları çalınmaya devam ediyor maalesef.

Bizler, bu çürümüş ama bir yanıyla da kanıksanmış ‘bal tutan parmağını yalar’ düzenini yıkacağız. Gençlerimizin dününü çaldılar, ancak yarınlarını çaldırmayacağız.

Biliyor ve inanıyoruz ki Türkiye’de bir gencimiz ‘Ben alın teri döktüm, okulumu bitirdim, sınavlarda başarılı oldum, hakkımı ne şah ne padişah yiyemez’ diyebildiği ve hakkını alabildiği gün ülkede adalet işliyor demektir.”

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]