hava Bulutlu
DOLAR 19,0190 % % 0.06
EURO 20,3983 % % 0.2
GRAM ALTIN 1.208,46 % % -0,10
ÇEYREK A. 1.975,83 % % -0,10
BITCOIN 541.145 % -0.548
SON DAKİKAGoogle News

Sivas’ta Çok Önemli Uluslararası 2 Kongre Gerçekleştirilecek!

Son Güncelleme :

26 Ocak 2018 - 14:44

Sivas’ta Çok Önemli Uluslararası 2 Kongre Gerçekleştirilecek!

Sivas Hakikat Gazetesinden Gökhan Kara’nın haberine göre, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas´ta yapılacak 3. Sağlık Turizmi ve Kış Turizm Kongresinin turizme önemli katkı sağlanacağını söyledi. Ülkemizin doğal kaynak ve termal turizm açısından önemli bir potansiyeline sahip olan 3. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi ilimizde yapılacak.

Sivas’ta Çok Önemli Uluslararası 2 Kongre Gerçekleştirilecek!

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sağlık Turizm Kongresi´nin Eylül ayının 3´ncü haftasında, Kış Turizm Kongresi´nin de 23 şubatta yapılacağını belirtti.

“İYİ BİR AÇILIM OLACAK”

Sağlık Turizmi Kongresi´nin Sivas´ta yapılacak olmasından dolayı mutluluk yaşadığını dile getiren Pürlü “3. Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Kongresi´nin Sivas´ta yapılmasının bölge için faydalı olacak. İlimiz için çok iyi bir açılım, iyi bir moral olacaktır. Yurtdışından ve yurtiçinden gelen insanlar bizim Sağlık Turizmi ve Termal Turizmi potansiyelimizi böylece görmüş olacaktır. Bunun yanı sırası teknik ve turistik geziler olacağı için Kültür Turizmi gibi Gastronomi gibi aktiviteler olacaktır. Sayın Valimizin bize verdiği talimat doğrultusunda tüm hızıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“TERMALLERİ TANITMA FIRSATI”

Kongrenin Ekonomi Bakanlığı ve Kalkınma Ajansı desteğiyle yapılacağını vurgulayan Pürlü, “Bu etkinlik ile Sivas´ın termal sağlık turizmindeki değerlerinin ve insan sağlığındaki öneminin tüm dünyaya duyurulması sağlanacak. Sivas´ın sağlık turizmindeki yeri anlaşılacak. Dünyada benzeri olmayan doktor balıklar başta olmak üzere, birçok hastalığın tedavisinde asırlar boyu kullanılan çeşitli mineralleri barındıran sularının özelliklerini, Sivas´ta kurulan modern termal tesisleri ve tedavi merkezlerini tanıtma imkânı bulacağız” diye konuştu.

“HERŞEY MASAYA YATIRILACAK”

Kongrede, Sağlık Turizmi ile ilgili sorunlar, sıkıntılar ve sağlığın geleceğinin konuşulacağını vurgulayan Pürlü, “Sağlık Turizmini en şekilde nasıl değerlendiririz, acaba yeni tesislere, yeni açılışlara ihtiyaç var mı? Yeni stratejiler ne olur? gibi konular delegeler tarafından konuşulacaktır. Sağlık ile ilgili her şey masaya yatırılıp görüşülecek. Şuan itibarıyla 250 yurtdışından 250 yurtiçinden olmak üzere 500 delege düşünülüyor. Aslında henüz bir sayı vermek için çok erken ama Mart ayında yapılacak ön değerlendirme toplantısında belli olacaktır” ifadelerine yer verdi.

“KIŞ TURİZM KONGRESİ 23 ŞUBAT´TA”

Kış Turizm Kongresinin ise23-24-25 Şubat tarihlerinde yapılacağını da belirten Pürlü, “Bu yıl ki Kış Turizm Kongresinin konusu Yıldızdağı Kış Sporları Turizm Merkezi olacak. Diğer konuların yanı sıra ana temamız Yıldızdağı olacak. Kaynağı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı verdi. Valiliğimizin himayesinde İl Özel İdaresi ve il bazındaki kurumların desteği olacak bir kongredir. Sempozyumun bildiri kurumlara ulaştı. Türkiye´nin he tarafından 150-200 kişilik iyi bir katılım ile kongremizi yapacağız” şeklinde konuştu.

“SPORCU YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Yıldızdağı´nın tanıtım anlamında öncelikli konumda olduğunu belirten Pürlü, “Bizim tanıtım konusunda önceliğimiz Yıldızdağıdır. Tanıtım kolay bir iş değildir. Önce bizim Yıldızdağı´na gitmemiz gerekir. Sivaslılar olarak biz önce orayı doldurup taşırmamız lazım. Sporcular yetiştirmemiz gerekiyor. Bizim yapmamız gereken ilk işlerden bir tanesi Kayak sporcusu yetiştirmektir. Sporcu sayısını arttırmak ve bu sporcular ile orayı doldurmamız gerekiyor. Bunlar olmadan, müşteriler gelmeden o dağın bir misyonu kalmaz” dedi.

Kaynak : Sivas Hakikat

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.