Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerTYT ve AYT Suşehri’nde Yapılacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TYT ve AYT Suşehri’nde Yapılacak
8 Kişi Okuyor
04 Temmuz 2018 - 11:36

TYT ve AYT Suşehri’nde Yapılacak… Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, üniversite adaylarının katıldığı ve Yükseköğretim Kurumları tarafından yapılan, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri’nin (AYT) ilçede yapılacağını söyledi.

TYT ve AYT İlçede Yapılacak

Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ilçeyi ziyaretinde sınavların Suşehri’nde yapılacağının müjdesini verdiğini belirtti.

Bakan Yılmaz’a teşekkür eden Yüksel, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Yükseköğretim Kurumu Başkanıyla yaptığı telefon görüşmesinin ardından, 2019 yılında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları sınavının ilçemizde yapılacağı müjdesini verdi. Bu müjdeli haber, ilçe halkı tarafından sevinçle karşılandı.” dedi.

Sınavların Suşehri’nde yapılmasının, gerek ilçe için, gerekse komşu ilçeler açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Yüksel, “Hafta sonu yapılan sınavlara ilçemizden binlerce öğrenci aileleriyle gitmiş durumdadır. İnşallah sayın bakanımızın verdiği müjdeli haberin kısa sürede kesinleşmesini arzu ediyoruz.” diye konuştu.

Sınav için altyapının ilçede mevcut olduğunu dile getiren Yüksel, “İlçemizde fiziki donanım olarak her şey yeni. Gerek eğitim yuvalarımız, gerekse eğitim kadrolarımız bu konuda tamamdır. 2019 yılında yapılacak olan sınav tarihini şimdiden iple çekiyoruz. İlçemize ve komşu ilçelerimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.(AA)

Sivas Haberleri

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 135
  • Hayır Aday Olmamalı --> 519
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558