SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Türkiye Gençlik Birliği “İstiklal Yürüyüşü” Ankara’da Sona Eriyor

Türkiye Gençlik Birliği “İstiklal Yürüyüşü” Ankara’da Sona Eriyor
Bu haber 29 Ekim 2017 - 10:12 'de eklendi

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 29 Ekim’de Ankara’da sona erecek, “İstiklal Yürüyüşü” için Sivas’a geldi.

Tren Garı önünde bir araya gelen TGB üyesi gençler, ellerinde pankart ve dövizlerle slogan atarak İnönü Bulvarı üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na indi.

Türkiye Gençlik Birliği “İstiklal Yürüyüşü”

TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, üyeler adına yaptığı açıklamada, 98 yıl önce olduğu gibi İstiklal yolunu yeniden adımladıklarını söyledi.

Yürüyüşün ilk adımını Samsun’dan başlattıklarını aktaran Dikmen, “Sivas’ta haykırıyoruz Türkiye’nin bağımsızlığını hiçbir kuvvet engelleyemez. Türkiye’nin bağımsızlığına hibçir kuvvet göz dikemez.” dedi.

Dikmen, Türk milleti zor günlerdne geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin bağımsızlığını hedef alan Amerika ve onun taşeron terör örgütleri, Fetullahçı çete ve PKK hergün amansızca, haince Türkiye’ye saldırıyor. Bunların bir tane amacı var Türkiye’nin bağımsızlığını engellemek ve Türk Milletine diz çöktürmek.

Burada olan Türk gençleri olarak haykırıyoruz Türkiye’yi asla diz çöktürmeyeceğiz. Aynı 98 yıl önce olduğu gibi azim ve kararlılıkla ve birleşerek yürüyoruz bu yolu. İstiklal yolunu yeniden adımlıyoruz. Bu bilinçle bugün Sivas’ta haykırdıktan sonra yarın birinci Meclis önünde Türk milleti ile buluşarak tarihi zaferlerimizi yeniden hatırlayacağız ve Anıtkabir’e yürüyeceğiz.”

Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan grup, daha sonra Sivas Kongresi’nin yapıldığı Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. (AA)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA