REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Yabancı Öğrenciler Türkçe Yaz Okulu İçin Sivas’ta Buluştu

Yabancı Öğrenciler Türkçe Yaz Okulu İçin Sivas’ta Buluştu
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
20 Temmuz 2018 - 9:28

Sivas Valisi Davut Gül, Cumhuriyet Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliği kapsamında Türkçe yaz okulu için farklı ülkelerden kente gelen bir grup yabancı öğrenciyi makamında kabul etti.

Yabancı Öğrenciler Türkçe Yaz Okulu İçin Sivas’ta Buluştu

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrencileri ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Vali Gül, “İnşallah iyi duygularla kendi ülkelerinize gidersiniz. Okuduğunuz ülkelerde ilerde kendi isteğinizle tekrar Türkiye’yi gezme imkanınız olur. Sizlerle ilgilenen hocalara ve ailelerinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Mahmut İnat ise öğrencilerin Türk dilini öğrenmenin yanı sıra şehrin tarihi ve kültürünü de yakından tanıma imkanı bulduğunu aktararak, “Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği Türkçe yazokulu her yıl yaz aylarında düzenlenmektedir. Türkçe yazokulu, Yunus Emre Enstitüsünce koordine edilen ve Türkiye’nin farklı illerinde eğitim veren üniversitelerimizin katılımıyla düzenlenmektedir.” açıklamasında bulundu. (AA)

Sivas Haberleri

 

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]