SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

TSO’da Bugün Seçim Yapıldı mı? TSO Başkanı Kim Oldu?

TSO’da Bugün Seçim Yapıldı mı? TSO Başkanı Kim Oldu?
Bu haber 08 Nisan 2018 - 14:15 'de eklendi

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen seçimler sonrası herkes yeni TSO Başkanı kim oldu? bu sorunun cevabını merak ediyor. Seçim Kurulu geçtiğimiz günlerde 8. Komite (Otel Lokanta Kafe)’nin gerçekleşen seçimlerini yeniden sayım sonrası zarf ve pusulalar nedeniyle iptal etmiş, iddialara göre sandıktan önce 3 tane boş zarf çıkmış daha sonra itirazlar üzerine zarf ve pusulalar yeniden sayılınca boş olan zarfların tutanaklara dolu olarak geçtiği söylenmişti.

Garip olan durum ise sandık kurulu zarfları sayarken salonda bulunanlara zarfların boş mu dolu mu olduğunu zarflardan kimlerin pusulasının çıktığını tek tek göstermiş olmasına rağmen ikinci kez sayımda boş çıkan zarfların içerisinde de pusula çıktığı belirtilmişti. Daha garip olan durum ise ilk sayımda boş olarak belirtilen zarfların üzerine sandık kurulu tarafından boş yazılmış fakat ikinci sayımda boş değilmiş diyerek yazılan boş ifadesinin üstünün de kalemle çizildiği iddia edilmişti.

TSO’da Bugün Seçim Yapıldı mı? TSO Başkanı Kim Oldu?

 

8. Komite’nin iptal edilen seçimleri sonrası, Seçim Kurulu bu komitede seçimleri gerçekleşmemiş saymış ve bu nedenle bugün yapılması planlanan Başkanlık ve Yönetim seçimlerini de bu nedenle ertelemişti.

Seçimi iptal edilen 8. Komitede seçimler 5. ayın 6’sın da tekrarlandıktan sonra, Meclis Başkanlığı seçimleri de 8. Komite seçimler gerçekleştirildikten sonra yapılacak.

Böylece bahsi geçen durumlar nedeniyle bugün yapılması planlanan Başkanlık ve Yönetim seçimleri de böylece gerçekleştirilememiş oldu.

Büyük Sivas Haber

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER