hava Kar
DOLAR 19,1363 % % 0.09
EURO 20,7898 % % 0.24
GRAM ALTIN 1.210,05 % % -0,27
ÇEYREK A. 1.978,44 % % -0,27
BITCOIN 28.362,31 % 5.357
SON DAKİKA
Google News

Ulaş ve Şarkışla’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Dolayısıyla Tören Düzenlendi

Son Güncelleme :

17 Eylül 2018 - 14:18

Ulaş ve Şarkışla’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Dolayısıyla Tören Düzenlendi

Sivas’ın Ulaş ve Şarkışla ilçelerinde yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

Ulaş ve Şarkışla’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Dolayısıyla Tören Düzenlendi

Ulaş İlkokulu’nda gerçekleştirilen törende yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül çaldı. Gül, burada yaptığı konuşmada, yeni dönemin öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı olmasını diledi. Öğrencilerin öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuştuğunu söyleyen Gül, “Yarınlarımızın mimarı  değerli öğretmenlerimize, sorumluluklarının bilincinde olan eğitim yöneticilerimize, okullarımızı yuva sıcaklığına taşıyan  çalışanlarımıza ve çocuklarını ikinci yuvalarına emanet eden velilerimize hayırlı olmasını diler, başarı ve esenliklerle dolu bir eğitim-öğretim yılı olmasını temenni ederim.” dedi.

İlçede 19 okulda bin 259 öğrenci ve 146 öğretmenle yeni eğitim-öğretim yılına başladıklarını ifade eden Gül, “Ekip ruhuyla yeni eğitim-öğretim yılında sosyal, sportif, kültürel, bilimsel, sanatsal ve akademik başarı için çalışacağız. Önceki yıllarda yapılan faaliyet ve projelere yenilerini ekleyeceğiz.” diye konuştu.

– Şarkışla

Şarkışla ilçesinde ise yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla 7 bin 660 öğrenci ve 620 öğretmen ders başı yaptı.

Şehit Doğan Kaya İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin heyecan içerisinde olduğunu belirten Ergen, “Yavrularımızın gözündeki pırıltı, parlaklığı hep beraber hissettik. Ümit ediyorum ki bu yavrularımız hem akademik hem sosyal hem kültürel hem de ahlaki değerler bakımından milletine, ülkesine, insanlığa faydalı birer nefer halinde kendilerini yetiştirecekler. Biz öğretmenler de bunun için gece gündüz çalışıyor, gayret ediyoruz.” dedi. (AA)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.