hava Bulutlu
DOLAR 19,0229 % % 0.06
EURO 20,4066 % % 0.23
GRAM ALTIN 1.209,65 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.977,78 % % 0,00
BITCOIN 545.943 % -0.076
SON DAKİKAGoogle News

Sivas Mimarlar Odası’nda Toplantılar Sıklaştı! Yeni Temsilci Aranıyor!

Son Güncelleme :

16 Nisan 2020 - 18:15

Sivas Mimarlar Odası’nda Toplantılar Sıklaştı! Yeni Temsilci Aranıyor!

Eski Kızılırmak İlkokulu ve Halk Eğitim Merkezi yerine yapımına başlanan “Merkez Cami Projesi” için değerlendirme raporu ilgililer tarafından geçtiğimiz gün servis edilerek Sivas ayrıntılı olarak konuyla ilgili bilgilendirildikten sonra Mimarlar odası karışmıştı.

Sivas Mimarlar Odası’nda Toplantılar Sıklaştı! Yeni Temsilci Aranıyor!

Mevcut Başkan Akif Gencer‘in “Cami yapılsın AMA” mimari ve bilimsel anlamda eksiklikleri giderilsin demesi fakat odaya kayıtlı bir grup mimarın ise Cami Yapım Projesini dava etmeliyiz dediği bilinirken bu sürecin sonu kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Başkan Gencer’in dik duruşu sonrası odada bir grup mimarın sık sık toplantı düzenlediği ve Gencer’i görevden aldırmak için çaba sarfettiği ifade ediliyor.

Fakat göreve gelecek olan Mimarın Merkez Cami Projesine dava açma şartı ile getirilecek olması ise bu işe gönüllü olan Babayiğitleri oldukça zorluyor.

Konuşarak ve istişare ederek çözülebilecek olan bu durumun bu şekilde gündeme getirilmesi ise Sivas’a ve Mimarlar odasına zarar veriyor.

Sık sık toplantı yapılmasına rağmen henüz yeni bir ismin bulunamamış olması ise kafaları karıştırırken Başkan Gencer’in “benim işim ilimle ve bilimle kuru gürültü içerisinde bulunmayacağım ben görevimin başındayım” dediği iddia ediliyor.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.