SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Rektör Araştırma Görevlileriyle Toplantı Yaptı

Rektör Araştırma Görevlileriyle Toplantı Yaptı
Bu haber 06 Ekim 2017 - 14:57 'de eklendi

Akademisyenlerin bilimsel çalışmalarına destek olmak için Cumhuriyet Üniversitesi’nin başlattığı “Araştırma Görevlilerine İkinci Yabancı Dil” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın Başkanlığında gerçekleştirildi.

Rektör Araştırma Görevlileriyle Toplantı Yaptı

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız önderliğinde başlatılan çalışmanın ilki haziran ayında yapılmıştı.

İkincisi ise Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Dış İlişkiler Birimi Başkanı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu ve araştırma görevlilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda araştırma görevlilerinin İngilizce dışında bir dil daha öğrenmelerinin önemine değinen Rektör, “Sizler için hazırladığımız İkinci Yabancı Dil Projesi kapsamında derslerin günlerini belirlerken görüşlerinizi alacağız. Proje kapsamında Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça ve Farsça olmak üzere şu an beş dilimiz hazır.” dedi.

Gerekli ayarlamaların yapılması hâlinde İtalyanca, İspanyolca bir de Çince kursularının da verilebileceğini ifade eden Rektör, “Dört doğu, dört batı dili demiştik. İsteyen varsa buraya yazmadık ama Korece verecek hocamız hazır. Ders devamsızlığını % 20 olarak belirledik. Sınıflarımız 16 kişilik olacak, müracaatlara göre ilk planda beş sınıf yani seksen kişiye kurs vermeyi planlıyoruz. İkinci dönem bunları devam ettirmek niyetindeyiz.” diye konuştu.

Dış İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Aksu, araştırma görevlilerimizin yabancı dillerinin sayısını ve seviyesini artırmanın Üniversitemiz için çok önemli olduğunu vurguladı. Prof. Aksu, “Akademik çeviri kursumuzu başlatıyoruz. Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliğinden Yrd. Doç Dr. Arif Bakla Hoca bu talebimizi kabul etti. Sizlerden gelecek talebe göre de İngilizce konuşma kursumuzu açabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından araştırma görevlileri Rektör Yıldız’a ve Prof. Aksu’ya soru sordular, beklentilerini anlattılar.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER