DOLAR 32,5864 % 0.03
EURO 34,9378 % 0.1
STERLIN 40,6372 % 0.17
FRANG 35,7529 % 0.07
ALTIN 2.429,11 % -0,04
BITCOIN 66.726,86 -0.402

Hakan Aksu’dan test kiti açıklaması

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hakan Aksu’dan test kiti açıklaması

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, Sivas’ta Covid-19 Test kiti eksiği sıkıntısının söz konusu olmadığını söyledi.

Hakan Aksu Test kiti eksiği sıkıntısının söz konusu olmadığını söyledi

Başkan Aksu açıklamasında, “Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 Virüsü ülkemizde de etkisini göstermektedir. Dünya genelinde Covid-19 salgınına karşı en iyi mücadeleyi veren ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Pandemi sürecini çok iyi bir şekilde sürdüren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğindeki devletimiz bu süreçteki başarısı ile diğer ülkeleri geride bırakmıştır. Diğer ülkelerde ücretli yapılan Koronavirüs tedavisi Ülkemizde sağlık sigortasına bakmaksızın ücretsiz yapılmaktadır. Ayrıca Yeni tip korona virüsün (Covid-19) yayılmaya başlamasından itibaren 131 ülkeden tahliye talebinde bulunan yaklaşık 95 bin Türk vatandaşının Türkiye’ye getirilmesi ise takdire şayan bir başarıdır.

AK Parti Hükümetleri olarak 18 Yılda yapmış olduğumuz Şehir Hastanelerimiz ve Devlet Hastanelerimizin kalitesi bu Pandemi sürecinde kendini belli etmiş ve sözde gelişmiş ülkelerde dahi bulunmayan imkânlar ülkemizde vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Ülkemiz bu süreçte 137 Ülkeye yardım göndermiştir. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın açıklamalarına göre ise günlük erişilen vakaların %62’si hastanelerimizde tedavi görüyor bu rakamlar diğer ülkelerde ise %5 ila %10 arasında değişmektedir. Ayrıca Türkiye’nin Pandemi Sürecindeki başarılı mücadelesi dış basında da yer almış İngiltere’nin önde gelen TV Kanallarından SKY NEWS, Türkiye’nin salgınla başarılı bir şekilde mücadele ettiğini özel haber ile gündemine taşımıştı. Diğer taraftan ABD Demokrat Partinin Başkan adaylarından Senatör Bernie Sanders’da Salgın döneminde Türkiye’nin başarılı bir süreç yönetimi yönettiğini belirtmiştir.

Ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de Pandemi sürecinde etkin ve başarılı süreç izlenmiştir. Sivas Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sağlık Müdürlüğümüz ve diğer kurumlarca alınan tedbirler nedeniyle Sivas’ımız bu süreci başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Şehrimizde Pandemi süreci boyunca ise filyasyon ekiplerinin öngörüsü doğrultusunda yaklaşık 30 bin test yapılmıştır. İddia edildiği gibi Sağlık Müdürlüğümüzde Covid-19 Test kiti eksiği sıkıntısı söz konusu değildir. Tüm İlçelerimizdeki sağlık tesislerinin iyileştirilmesi ve şehrimize kazandırılan hastaneler ve şuan yapımı devam eden sağlık tesisleri ile ülke genelindeki sağlık yatırımlarından fazlaca yararlanmış bulunmaktayız.

Ortaya atılan iddialar Pandemi süreci boyunca gecesini gündüzüne katarak ve ailelerinden fedakârlık yaparak canları pahasına üstün çalışmalar gösteren sağlık çalışanlarımızı da rencide etmiştir.Yabancıların ülkemizde gördüklerini göremeyenleri, görüp de söyleyemeyenleri, Milletimize bu kadar yabancılaşanları Aziz Milletimizin takdirlerine sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.