SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

TEOG’da Başarılı Öğrenciler Bisikletle Ödüllendirildi

TEOG’da Başarılı Öğrenciler Bisikletle Ödüllendirildi
Bu haber 10 Ocak 2017 - 9:17 'de eklendi

Ulaş Kaymakamı Orhan Altun, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı olan 4 öğrenciyi bisikletle ödüllendirdi.

Kaymakamlık Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan Altun, öğrencilerin bir yıl önce yapılan TEOG’a göre ortalama 9 puan artırdıklarını belirterek, ilçenin TEOG ortalamasının ilk defa il ve Türkiye ortalamasının yaklaşık 7 puan üzerine çıktığını ifade etti.

Öğrencilere ikinci dönem yapılacak TEOG’a kadar düzenli ve disiplinli bir şekilde ders çalışmalarını, bol bol kitap okumalarını ve kendilerine bir hedef koymalarını tavsiye eden Altun, “Bu hedefi gerçekleştirmek için mutlaka istikrarlı bir şekilde azim ve kararlılıkla çalışmalısınız. Destekleyici ve yetiştirici kursları verimli bir şekilde değerlendirmeli, yardımcı eğitim materyallerini kullanmalı, öğretmenleri dinlemeli ve ödevleri günlük yapmalısınız.” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan ise Altun’a eğitim camiasına ve öğrencilere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Törene, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bülent Çezik ve Fehmi Doğan, Baharözü İlk/Ortaokulu Müdürü Mustafa Tepecik, Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu Müdürü Ramazan Baker ve öğrenciler katıldı. (AA)

ULAŞ HABERLERİ

Büyük Sivas Haber


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA