SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

TEOG Sınavının Yerini MİS Alacak

TEOG Sınavının Yerini MİS Alacak
Bu haber 12 Ekim 2017 - 9:50 'de eklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kaldırılması kararlaştırılan ortaokullarda uygulanan TEOG Sınavının yerini alacak olan yeni sınav sistemiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

TEOG Sınavının Yerini MİS Alacak

HAZIRLIK TALİMATLARI VERİLDİ
Milliyet’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘merkezi sınav olmasın’ talimatıyla birlikte MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü illere bir yazı göndererek 5. sınıflarda uygulanacak yeni sisteme ilişkin hazırlık talimatlarını belirtti. Gönderilen genelgede 2017 yılında ilk kez uygulanacak sınavın adı ‘Milli İzleme Sınavı (MİS)’ olarak yer aldı.

TEOG sınavının yerini MİS alacak

TEST VE AÇIK UÇLU SORULAR BİR ARADA
Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesi ile gerçekleştirilecek olan sınav 5. sınıflarda Aralık ayında uygulamaya geçirilecek. Çoğunluğunu test sorularının oluşturucağı sınavda açık uçlu sorularda yer alacak. Böylece çocukların değerlendirilmesi sağlanacak.

Sınavda Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersleri yer alırken, MEB pilot illere ilk dönem sonuna kadar yetiştirilmesi gereken konuları da bildirdi.

TEOG sınavının yerini MİS alacak

YİRMİ DÖRT ŞEHİRDE DENENECEK
Sistemin ilk olarak pilot uygulama için seçilen 24 şehirde denenmesine karar verildi. Bakanlık tarafından belirlenen iller listesinde, Aydın, Bursa, Erzurum, Mardin, Mersin, Konya, Gaziantep, Kayseri, Trabzon’un da yer aldığı 15 büyükşehir bulunuyor.

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/teog-sinavinin-yerini-mis-alacak.html

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER