Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Saadet Partisi Lideri Temel Bey Sivas’tan Milletvekili Adayı mı?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saadet Partisi Lideri Temel Bey Sivas’tan Milletvekili Adayı mı?
2 Kişi Okuyor
25 Nisan 2018 - 13:42

Sivas Hakikat Gazetesinde yer alan Haydar Aldıkaçtı‘nın haberine göre, CHP-SP-İYİ Parti´nin ittifak arayışları devam ederken, şehirde konuşulmaya başlanan “Karamollaoğlu´nun Sivas´tan aday olacağı” söylentilerini sorduğumuz Saadet İl Başkanı Gönay, “Genel merkezde konuşulmadı, her şey ittifaka kilitlenmiş durumda ama Genel Başkanımız Sivas´tan değil, İstanbul´dan aday olur, bizde memleketinden olacak diye bir şey yok”dedi. Böylece Temel bey Sivas’tan aday mı sorusunun da cevabı bulunmuş oldu.

Saadet Partisi Lideri Temel Bey Sivas’tan Milletvekili Adayı mı?

Erdoğan´ın karşısına çıkacak muhtemel ittifak adayını belirleme görüşmeleri devam ederken, şehrimizde son günlerde konuşulmaya başlanan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´nun Sivas´tan aday olacağı söylentilerini sorduğumuz, SP İl Başkanı Osman Gönay “Emin değilim ama Sivas´tan değil, İstanbul´dan aday olur, bizde Genel Başkan memleketinden aday olacak diye bir şey veya gelenek yok” dedi.

Hemen her partide Milletvekili aday adayı isimleri dillendirilirken, Yüksek Seçim Kurulu´nun seçim takvimini açıklamamasına rağmen, şehrimizde son iki günden bu yana yapılan, Saadet Partisi Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu´nun Sivas´tan aday olacağı söylentilerini, İl Başkanı Gönay´a sorduk. Başkan Gönay, Genel merkezde önceki gün bir toplantıya katıldığını, ancak böyle bir konunun geçmediğini belirterek, “Tüm çalışmalar ittifaka kilitlenmiş durumda. Hafta sonuna kadar belli olmasını bekliyoruz. Genel Merkezde böyle bir konuyu konuşmadık. Emin değilim ama Genel Başkanımız İstanbul´dan aday olacaktır diye düşünüyorum. Bizde Genel Başkan memleketinden aday olacak diye bir şey yok.”dedi.

Partilerinin aday adaylarının, ittifakın neticeye bağlanmasını beklediğini de vurgulayan İl Başkanı Gönay, “Bu konu açıklığa kavuştuktan sonra, bizim adaylarımız da adaylıklarını duyuracaklar. Bazı arkadaşlarımız hazırlanıyor”dedi.

Hakikat

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 64
  • Hayır Aday Olmamalı --> 232
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558