SON DAKİKA
hava 17°
Google News

Sivas “Biz bize yeteriz Türkiye’m” dedi! Tesviyeciler de elini taşın altına koydu

Son Güncelleme :

31 Mart 2020 - 15:35

Sivas “Biz bize yeteriz Türkiye’m” dedi! Tesviyeciler de elini taşın altına koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korona virüsüne karşı başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” yardım kampanyasına  destek çığ gibi büyürken, Sivaslı oto sanatkarları da elini taşın altına koydu. Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, salgın nedeniyle işleri duran esnafa aidat müjdesi geldi.

Sivaslı oto sanatkarları da kampanya için elini taşın altına koydu

AİDATLAR ERTELENDİ

Demirgil, yaptığı açıklamada korona virüs yüzünden sıkıntılı günler geçiren üyelerine destek olmak amacıyla çalışma yaptıklarını söyledi. Bu amaçla öncelikli olarak esnafın odalarına olan 2020 yılı aidat ücretlerini 10.  Aya ötelediklerini kaydeden Demirgil,  “Koranavirus nedeniyle olumsuz etkilenen ekonomide üyelerimize destek olmak amacıyla  2020 yıllık aidat 1.taksit ödeme süresi 10. aya kadar ertelenmiştir” dedi.

ÇIRAK VE KALFALARA GIDA YARDIMI

Öte yandan Demirgil,  çırak ve kalfalara da gıda yardımı yapma kararı aldıklarını söyledi. Yaşanan ekonomik sıkıntı yüzünden bazı esnafın çırak ve kalfalarının işlerine son vermek zorunda kaldıklarını anımsatan Demirgil, sözlerini şöyle tamamladı:
“ Ayrıca, bu süreçte yanında kalfa ve çırak çalıştıran ve çıkartmak zorunda kalan üyelerimizin çıkartmış oldukları çırak ve kalfalara odamız tarafından gıda yardımında bulunulacaktır. müracaatların 03.04.2020 cuma saat 16:00 a kadar kimlik fotokopisi ile odaya şahsen yapılması gerekmektedir.”

Büyük Sivas Haber


blank

blank

blank

blank

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.