hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

“Taşımalı eğitim sistemi öğrencilerimizi mağdur ediyor”

Son Güncelleme :

20 Şubat 2020 - 15:25

“Taşımalı eğitim sistemi öğrencilerimizi mağdur ediyor”

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, taşımalı eğitim sistemi nedeniyle mağdur olan öğrenci ve velilerin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

Ulaş Karasu: Taşımalı eğitim sistemi öğrencilerimizi ve ailelerini mağdur ediyor

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Karasu, ‘’Taşımalı eğitim sistemi, öğrencilerimizi ve ailelerini mağdur etmeye devam ediyor’’ derken, Sivas’ın birçok ilçesinde taşımalı sistemle eğitimlerine devam etmeye çalışan öğrencilerin mevcut koşullarda zorlandığını kaydetti.

Karasu, ‘’Özellikle kış aylarında yolların kapalı olduğu, hava muhalefeti nedeniyle okula gidiş-gelişlerin tehlikeli olduğu ilçelerde eğitime sık sık ara verilmekte, eğitimde süreklilik ortadan kalkmaktadır’’ ifadelerini kullanırken, evlerinden 25-30 kilometre uzaklıktaki okullarına ulaşmaya çalışan öğrencilerle birlikte bu sistemden velilerin de nasibini aldığını vurgularken velilerin çocuklarını endişe içerisinde okullara gönderdiğini kaydetti.

‘’Zorunlu öğrenim kapsamında ilkokul çağındaki çocuklarımızın taşınması, eğitim sisteminin en önemli sorunudur’’ diyen Karasu, sözlerini şöyle tamamladı:

‘’Bu bağlamda, Millî Eğitim Bakanına sormak istiyorum: Taşımalı eğitim sistemiyle çocuklarımızın ve velilerimizin yaşadığı mağduriyeti gidermek için herhangi bir çalışma yapacak mısınız?’’

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol