REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Tarih Yazan Bir Teknik Direktör Rıza Çalımbay köşe yazısıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

21 Ekim 2021 - 20:11

Tarih Yazan Bir Teknik Direktör Rıza Çalımbay

Son Güncelleme :

06 Haziran 2021 - 21:13

Tarih Yazan Bir Teknik Direktör Rıza Çalımbay

Değerli dostlar merhaba bugünkü makalemde sizlerin de ekranlarınızda keyifle coşkuyla heyecanla izlediğiniz Cumhuriyet kuran bir şehrin takımı olan Demir Grup Sivassporun süper ligde sevenlerine kazandırdığı dolaysıyla 19 kez Türkiye’de olduğu gibi Avrupa da da başarısı ile kendinden bahsettiren Sivasspor takımdan övgüyle bahsedilen bir takımın aldığı başarıları yazmak önemli bir duygudur değil mi?

Tarih Yazan Bir Teknik Direktör Rıza Çalımbay

Bununla birlikte 19 müsabaka ile yenilmezlik unvanını kazanan mütevazi kişiliği dürüst sadece işini bilen çok sıkıntılı kadrosu olmasına rağmen başarısı için sporcusunu takımı için sevenleri ve o yöre için en iyi şekilde hazırlayıp antre edip sahaya kazanma arzusu ile teknik ve taktiksel stratejisiyle bu unvanı takımında bir aile ortamı yaratarak bütünleşen kulüp oluşturan bir Rıza Çalımbay hocadan bahsediyorum.

Görev yaptığı birçok kulüpte hep hücuma dönük yüksek performansa dayalı takım kurarak ligde her zaman bizi düşürdü gitti başarısız oldu şekkinde hiçbir eleştir almayarak en iyi yerde bırakan bir Teknik Direktördür Rıza Çalımbay.

Çalımbay ‘’  Bilimsel çalışmalarıyla oluşturduğu teknik ekibinde nicel birikimleriyle teknik maharetleriyle niteliksel sıçrama yapılmasına her platformda olanak sağlayarak spordaki demokrasinin Demokratik yapının temel ögesi olduğunu göstermiş oldu.

Çalımbay ‘’  geçtiğimiz yılda şike iddiaları döneminde Takımını idari ve teknik konularda her alanda en iyi şekilde idare ederek halk tarafından büyük beğeni ve takdir kazanarak sevenlerin gönlünde önemli bir yer edinmiştir bu şehirde.

Geriye pek gidip bazı olumsuzlukları irdelemek şu an olanaklı  değildir sezonun ilk başlarında    kısa da olsa sorunlu bir süreç yaşandığında ‘’bazı çevrelerce  yoğun bir eleştiri yağmuruna tutulmasına rağmen  hiçbir zaman bunu yansıtmayan dır Rıza Çalımbay hoca.

Takdir edersizinki bir organizmaya irade dışı bir takım haksız eleştiri yapılırsa psikolojik ve biyolojik gücünü zayıflatmış olur. Yani kişiye ve gruba karşı direnme gücüdür değerli dostlar

Pandemi döneminde her takım gibi Sivasspor takımında birçok sporcu pozitif çıkarak eksiklikler meydana geldiğinde çok zorluklar yaşanmasına rağmen takım oyununa yönelik kadro derinliği konusunda gereken en üst çalışmayı yaparak başarıya odaklanan izlenen bir takım yaratma çabasından hiçbir zaman geri kalmayarak kısa sürede toparlanarak ikinci yarıyla birlikte özlenen Demir grup Sivasspor sesleri yükselmeye başlamıştı.

Televizyonlarda bazı kendini bilmez sözde spor adamı ve yorumcuların haddini aşan Sivasspor aleyhtarlığını da buradan şiddetle kınıyorum.

Türkiyenin ve Avrupanın gündemine  aldığı 19 karşılaşmada ile adın dan övgüyle bahsettiren  bir şehrin takımının Teknik direktörünü  eleştirmek kimsenin haddine değildir

Türkiye Futbol Milli Takımının Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Eski hakem Erman Toroğlu ile bazı spor adamlarının söylediği gibi ‘’ Keşke herkes Rıza hoca gibi olsa’’ sözleri sizleri kıskandırıyor mu acaba bunlar Türk sporu için bir kazanım olduğunu bilmeniz lazım.

Rıza Çalımbay’ın ‘’Bu serimizi guru la, onurla noktalıyoruz. Yönetimimize, futbolcularıma, ekibime ve taraftarlarımıza büyük bir aile olduğumuz Sivasspor’a teşekkür ediyorum’’  dedi.   Yukarıda sıraladığı sözcükleriyle Aile olduk cümlesini çok önemsiyorum gerçekten.

Çalımbay ‘’19 müsabakadır yenilmezlik unvanını alarak bu şehre Sivasspor taraftarlarına kazandırdığı için büyük bir Teknik direktör olduğunu’’ kanıtlamıştır.

Son oynanan Fenerbahçe spor ve Kasımpaşa spor karşılaşmalarında yüksek performnsa dayalı hücum futbolu ile bir final müsabakası gibi bunu taçlandırdığı için kendisini tebrik eder nice başarılar getirmesini diliyorum.

Görüşmek dileğiyle efendim .

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.