Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Tandır keyfi faciaya yol açıyordu! Olay tabi ki Sivas’ta

Tandır keyfi faciaya yol açıyordu! Olay tabi ki Sivas’ta
2314
22 Ağustos 2020 - 19:39

Sivas’ta bahçesinde tandır çukuru açıp yakan bir kişi, çukurun altından geçen doğal gaz borusunun delinmesine neden oldu.

Tandır keyfi faciaya yol açıyordu! Olay tabi ki Sivas’ta

Edinilen bilgiye göre olay Sivas’ta Kadıburhanettin Mahallesi Demiryolu Caddesi üzerinde bulunan müstakil bir evin bahçesinde meydana geldi. Mehmet Ali Yıldırım isimli kişi evinin bahçesinde tandır çukuru açtı. Geçtiğimiz gün dememek için tandırı yaktı.

Bugün ise akşam saatlerinde çukurun bulunduğu yerde doğal gaz sızıntısı oldu. Durum, itfaiye ekiplerine bildirildi. Olay yerine giden itfaiye ekipleri çevre güvenliği aldıktan sonra doğal gaz ekiplerinden yardım istedi. Gelen ekipler vanayı bularak gazı kesti.

Erken müdahale olası bir faciayı önledi. Olay yerine tedbir amaçlı 112 ve AFAD ekipleri de sevk edildi.

Yıldırım, tandır çukuru kazdığı noktadan doğal gaz borusu geçtiğini bilmediğini belirterek, “Dün çukuru kazdık. Herhangi bir şey olmadı. Bugün ise bahçeden gaz sızıntısı sesi geldiğini fark edip ekiplerden yardım istedim” dedi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]